Items : 0
Subtotal : £0.00
View Cart Check Out

TOP słabszy od Podlasia

Piłkarze TOP-u54 Biała Podlaska występujący w Centralnej Lidze Juniorów przegrali w sparingu z Podlasiem 1:4, do przerwy remisując po 1. W obu ekipach pojawili się piłkarze, którym trenerzy Tomasz Buraczewski i Miłosz Storto przyglądają się pod kątem angażu na nowy sezon. III-ligowiec wystąpił m.in. bez przebywającego na testach w Pogoni Siedlce, Siergieja Krykuna.

KOMENTARZE TRENERÓW

Tomasz Buraczewski: – Jestem bardzo zadowolony z gry przed przerwą! Naprawdę chłopcy posiadali odpowiednią determinację, koncentrację i skonstruowali kilka akcji na tle mocnego przeciwnika. Maciek Oleszczuk otworzył wynik strzałem po ziemi, po dośrodkowaniu Kacpra Dmitruka. Rywal wyrównał około 25-30′ uderzeniem zza pola karnego. Podlasie jest na etapie poszukiwań i przed przerwą miało nieco więcej z gry, ale nasza drużyna grała fajnie, zwłaszcza w tyłach. Cieszy mnie postawa mojego zespołu. Od 46′, gdy grali inni, pojawiły się błędy indywidualne, z których padły gole dla rywala.

Miłosz Storto: – Maciek Oleszczuk bardzo fajnie wykorzystał błąd jednego z naszych defensorów. Mamy mankamenty. Musimy podnieść “mental” zawodników, jeśli chodzi o ich determinację. Niestety-stety, bo to przecież moi niedawni podopieczni, ale juniorzy bardziej wyróżniali się chęciami do gry w piłkę, tego brakowało nam. Nas mogą tłumaczyć obciążenia treningowe, ale to pora na to, by pod tym kątem pracować. Będziemy robić wszystko, by na 6 sierpnia przyszła świeżość, która ma pomóc w grze o ligowe punkty. Liczymy na dobrą postawę naszej obrony, będziemy dalej przyglądali się testowanym stoperom. Jestem dobrej myśli co do ich przydatności. Musimy to jednak poprzeć pracą w odbiorze piłki, w czym musi pomóc cały zespół. Zawodnik testowany strzelił gola z dystansu po bardzo fajnej akcji. Potem Tomek Andrzejuk wykorzystał świetne podanie Łukasza SawtyrukaPiotr Bołtowicz trafił po karnym na Sebastianie Czapskim. Seba w ostatniej akcji wykorzystał sytuację jeden na jeden.

ZAWODNICY TESTOWANI

Tomasz Buraczewski przyglądał się trójce graczy z zewnątrz. Mający norweskie korzenie Patrick Bergmanto środkowy pomocnik, Maciej Kulik gra jako napastnik, a Marcin Stubiński występuje w drugiej linii.

Miłosz Storto oglądał w akcji dwóch stoperów oraz duet skrzydłowych.

NASTĘPNE SPARINGI

W sobotę o 11:00 Podlasie zagra z Orlętami Radzyń Podlaski, zaś juniorzy sześćdziesiąt minut później rozegrają grę wewnętrzną.

TOP54 Biała Podlaska – Podlasie Biała Podlaska 1:4 (1:1)
Bramki: Maciej Oleszczuk 3′ – zawodnik testowany III 22′, Tomasz Andrzejuk 64′, Piotr Bołtowicz 67′, Sebastian Czapski 86′

TOP: Bierdziński – Panasiuk, Pyrka, Stalewski, Jaszczuk – Dmitruk, Paluch, Pastuszewski, Oleszczuk, Czemierowski – Śledziewski oraz Stańczuk, Olichwirowicz, Kowalewski, Bartosiak, Magier, Chudowolski, Bergman, Stubiński, Kulig, Dołęgowski, Gruszecki.

Podlasie (I połowa): Pachulec – Szymański, zawodnik testowany I, Borowik (30′ Kacik), Skrodziuk, Goździołko (25′ Andrzejuk), Leśniak, zawodnik testowany II, Kocoł (30′ Syryjczyk), zawodnik testowany III, Hołownia.

Podlasie (II połowa): Krukowski – Grądzki, Kacik (60′ Czumer), zawodnik testowany IV, Lazarewicz, Nieścieruk, Andrzejuk (65′ Oleksiuk), Syryjczyk (60′ Bołtowicz), Wiraszka (60′ Grajek), Sawtyruk, Czapski.

źródło: lubsport.pl