Forma Podlasia idzie w górę. Lutnia pozbawiona złudzeń

Wynikiem 5:0 zakończył się środowy sparing pomiędzy Podlasiem Biała Podlaska a Lutnią Piszczac. Piłkarze Miłosza Storto udowodnili, że są na dobrej drodze, by zbudować wysoką formę na inaugurację rozgrywek ligowych.

KOMENTARZE TRENERÓW

Miłosz Storto:Wynik ładny, ale w sparingach nie chodzi o wyniki. Dziś musieliśmy podjąć decyzje co do przydatności kilku graczy. Szukamy piłkarzy na różne pozycje. Wyglądało to fajnie, było lepiej niż w spotkaniu z Chełmianką, więcej pomysłów z przodu. W sobotę w Łomży chcemy zagrać składem mocno zbliżonym do ligowego, choć tak jak wspominałem ostatnio, nie będzie to łatwe. Są jeszcze pewne zawirowania, a część zawodników nie jest załatwiona.

Michał Kwiecień: – Wynik mówi sam za siebie. Mieliśmy problemy, żeby stwarzać sobie okazje bramkowe. W zasadzie nie doszliśmy do żadnej klarownej sytuacji. Popełnialiśmy błędy w wyprowadzaniu piłki. Pierwszego gola dostaliśmy po kontrze, a trzeciego ze stałego fragmentu gry. Mamy jeszcze półtora tygodnia, żeby wyeliminować te błędy.

ZAWODNICY TESTOWANI

Miłosz Storto sprawdzał dziś kolejną grupę piłkarzy. – Dwóch z nich to zawodnicy spod Warszawy. Przy ich nazwiskach można postawić plusy, dlatego zimą wrócimy do tego tematu. Trzem graczom daliśmy wolną rękę i jeśli będą mieli inne opcje, mogą odejść. Z jednym piłkarzem całkowicie odpuściliśmy temat. Z trójką innych sprawa jest otwarta. Do tego czekamy na potwierdzenie zawodników TOP-u mówi coach. Michał Kwiecień testował napastnika. – Tego samego, co ostatnio – tłumaczy szkoleniowiec.

NASTĘPNE SPARINGI

Podlasie Biała Podlaska swój kolejny sparing rozegra 30 lipca o godzinie 12:00. Piłkarze Miłosza Storto zagrają w Łomży z tamtejszym ŁKS-em 1926. Lutnia rywalizowała będzie z TOP-em 54 Biała Podlaska.
– Jeszcze nie wiemy, kiedy dokładnie odbędzie się ten mecz – mówi Michał Kwiecień.

Podlasie Biała Podlaska – Lutnia Piszczac 5:0 (3:0)
Bramki: Tomasz Andrzejuk x2, zawodnik testowany I, Marcin Wieliczuk, Piotr Bołtowicz

Podlasie: Wiśniewski (46′ Pachulec) – Szymański (46′ Grądzki), Kacik (46′ Kursa), Borowik (46′ Łakomy), Skrodziuk (46′ zawodnik testowany V), zawodnik testowany I (46′ Wieliczuk), zawodnik testowany II (46′ Nieścieruk), Sawtyruk (46′ zawodnik testowany VI), Andrzejuk (46′ zawodnik testowany VII), zawodnik testowany III (46′ zawodnik testowany VIII), zawodnik testowany IV (46′ Bołtowicz)

Lutnia: Kijora (46′ Kowalczuk) – Cydejko (75′ Narojek), T. Kaliszuk, Żuber, Kurowski, Artymiuk (60′ Ułanowski), Magier, Domański, zawodnik testowany I (46′ Andrzejuk), Gromysz (80′ N. Korzeniewski), Zaciura (85′ Kasprowicz)

 

źródło; lubsport.pl.

Leave a Reply