Wielkie testowanie w Białej. Chełmianka lepsza

Trener Miłosz Storto nie może mieć wesołej miny. Na dwa tygodnie przed startem rozgrywek III ligi Podlasie Biała Podlaska nie ma dopiętego składu i nie wygrywa meczów. W sobotę Kamil Kocoł i spółka przegrali z Chełmianką Chełm 0:2. Szkoleniowiec ligowego beniaminka w grze kontrolnej z ekipą Artura Bożyka sprawdzał aż siedmiu nowych graczy!

KOMENTARZE TRENERÓW

Miłosz Storto: Chełmianka była zespołem zdecydowanie lepszym od nas. Czeka nas sporo pracy, przede wszystkim nad nastawieniem mentalnym. Nie potrafiliśmy utrzymać piłki z przodu. Nie mamy dopiętej kadry, cały czas testujemy zawodników. Jedynym potwierdzonym transferem jest Rafał Kursa. Zostaje nam dwa tygodnie, żeby wykrystalizować ten zespół. W meczu z ŁKS-em Łomża chcielibyśmy zagrać składem zbliżonym do ligowego, ale nie wiem, czy to się uda. Jestem optymistycznie nastawiony i wierzę, że będzie dobrze. Pracujemy konsekwentnie i staramy się osiągnąć cel.

Artur Bożyk:Cieszy to, że mimo tego, że duża część zawodników niedawno do nas dołączyła i jesteśmy ze sobą dopiero dwa-trzy tygodnie to grupa pokazała, że jest spójna i proces adaptacji przebiega prawidłowo. Piłkarze, którzy trafili do nas latem, zaprezentowali dużą odpowiedzialność grze.

ZAWODNICY TESTOWANI

W sobotnim sparingu trener Miłosz Storto sprawdzał siedmiu zawodników, których personalia są nieznane.– Jesteśmy blisko porozumienia z trójką z tych piłkarzy. Z dwoma temat został zamknięty, a dwóm kolejnym chcemy się jeszcze przyglądać. Wciąż niepotwierdzeni do gry w naszym zespole są młodzi zawodnicy TOP-u 54 Biała Podlaska tłumaczy coach. Artur Bożyk testował jednego piłkarza.
– To obrońca, który był z nami po raz pierwszy. Czy zostaje w Chełmiance? Dajemy sobie jeszcze czas –
wyjaśnia coach.

NASTĘPNE SPARINGI

Podlasie Biała Podlaska swój kolejny sparing rozegra 27 lipca o godzinie 18:00. Podopieczni Miłosza Storto podejmą Lutnię Piszczac. Chełmianie ponownie na boisko wybiegną 30 lipca o 11:00. Piłkarze Artura Bożyka na bocznym boisku Areny Lublin zmierzą się z Motorem Lublin.

Podlasie Biała Podlaska – Chełmianka Chełm 0:2 (0:2)
Bramki: Michał Kobiałka, Hubert Kotowicz

Podlasie: Wiśniewski (60′ Broniewicz) – Grądzki (46′ Szymański), Kursa (60′ Kacik), zawodnik testowany I (60′ Wiraszka), Skrodziuk (46′ Borowik), zawodnik testowany II (60′ Wieliczuk), Grajek (46′ Nieścieruk), Sawtyruk (46′ Andrzejuk 72′ zawodnik testowany VII), zawodnik testowany III (46′ zawodnik testowany V), zawodnik testowany IV (46′ zawodnik testowany VI), Kocoł (46′ Bołtowicz)

Chełmianka: Kijańczuk – Sękowski, Krzyżak, Kwiatkowski, Krupski, Greguła, Kotowicz, Kobiałka, Chariasz, Sołtysiuk, Budzyński oraz Pawlak, Filipczuk, Fornal, Jodłowski, zawodnik testowany.

źródło: lubsport.pl

Leave a Reply