Cenny punkt, choć niedosyt pozostał

Podlasie zremisowało 1:1 na trudnym terenie w Rzeszowie.  Bramkę dla bialskiego zespołu zdobył Arkadiusz Drapsa.

Miłosz Storto: Ogólnie porównując do remisu w Tarnowie, gdzie tam z zadowoleniem przyjęliśmy ten punkt tak samo dzisiaj także szanujemy ten punkt, tym bardziej, że zdecydowanym faworytem była drużyna gospodarzy. Natomiast czujemy lekki niedosyt, ponieważ druga połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando. Mieliśmy swoje sytuacje i poza jedną sytuacją Resovii, gdzie fantastyczną interwencją popisał się Wasiluk to my mieliśmy cztery tak zwane piłki meczowe.  Zaczęliśmy się nawet obawiać, że to może się zemścić. Także jest niedosyt, ale szanujemy ten punkt i nie ukrywam, że  liga jest taka, że o każde oczko będzie bardzo trudno.

Mieliśmy bardzo duże problemy w pierwszych 30 minutach gry. Bramka dla Resovii padła po strzale “stadiony świata”. Plus dla mojej drużyny, że umieliśmy szybko odpowiedzieć. Wykorzystaliśmy nieporozumienie w obronie gospodarzy. W drugiej połowie zagraliśmy odważniej co przełożyło się na sytuację Hołowni, Pawła Komara, Damiana Szymańskiego oraz Sebastiana Czapskiego. Sytuacje były, ale i nasza gra była fajna. Nie pozwalaliśmy Resovii na nic. Nie mieli na nas pomysłu podobnie jak Unia Tarnów.

Minusem spotkania są niestety dwie kontuzje, które nam sporo namieszały. Bowiem od 60 minuty byliśmy bez zmian. Urazu nabawił się Łukasz Sawtyruk, który po wejściu na boisko w 46 minucie w pierwszej już swojej akcji naciągnął mięsień i potrzebna była zmiana powrotna. A w 60 minucie Przemysław Grajek musiał opuścić boisko, jednak w tym przypadku nie możemy jeszcze dokładnie określić czy to także naciągnięcie mięśnia.

Resovia Rzeszów 1:1 Podlasie Biała Podlaska

1-0 Dawid Pałys-Rydzik (28)
1-1 Arkadiusz Drapsa (34)
Resovia: Lipka – Baran, Żmuda, Bieniasz, Barszczak, Kasza (68. Pelc), Mołdoch (68. Daniel), Domoń, Staszczak, Pałys-Rydzik (77. Świst), Buczek.
Podlasie Biała Podlaska: Wasiluk – Radziszewski, Kursa, Łakomy, Komar, Andrzejuk, Nieścieruk (46. Sawtyruk, 53. Szymański), Grajek (63. Goździołko), Hołownia, Kocoł, Drapsa (59. Czapski).
Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce). Żółte kartki: Baran, Buczek, Świst, Barszczak – Radziszewski