Wyjazdowa passa przerwana

Pierwsza porażka na wyjeździe stała się faktem. Zawodnicy Podlasia przegrali 1:0 z Avią Świdnik. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy w 58 minucie gry Wojciech Białek. Avia mogła podwyższyć wynik w 66 minucie, jednak Adam Wasiluk obronił rzut karny wykonywany przez Białka.

Miłosz Storto (trener Podlasia) : Wcale nie byliśmy gorsi od Avii. Z tego co mówił Jacek Ziarkowski, oni również nie grali wybitnie. Warunki pogodowe i boisko sprawiły, że nie było to ciekawe widowisko. W pierwszej połowie mieliśmy problemy ze stwarzaniem sytuacji Jednak po uderzeniu Damiana Leśniaka i rykoszecie piłka zakotłowała się na linii. Arek Drapsa w doskonałej akcji długo przekładał sobie piłkę aż został zablokowany. Ponadto Białek uderzał bardzo groźnie po rzucie wolnym. Momentami były to szachy, żadna ze stron nie podchodziła wyżej. Niestety  – zdarzył nam się błąd przy golu. Potem pomyłka arbitrów przy rzucie karnym, bo Adam Wasiluk schował ręce i nie faulował strzelca gola. Szukaliśmy swoich sytuacji. Podobnie jak w starciu z Podhalem – mieliśmy okazję w końcówce. Niestety nie udało się strzelić gola i musimy przełknąć gorycz porażki. My dziś nie graliśmy źle, ale brakuje argumentów z przodu. Nie odpalają nam nasze skrzydła, dziś to wyglądało przeciętnie. W ataku także brakuje nam ,,różnicy”. Będziemy pracowali, nie poddajemy się , nie składamy broni. Znamy swoje słabości i mamy jasność tego, nad czym trzeba pracować. Chcemy zdobyć 20  punktów do końca rundy jesiennej, brakuje nam trzech. Mamy jeszcze dwie szanse i postaramy się je wykorzystać.

Jacek Ziarkowski (trener Avii): Widać, że mecze derbowe gdzieś nas trochę usztywniają. Słabo graliśmy w pierwszej połowie. Przeciwnik był bardzo agresywny, my nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Za wolno operowaliśmy piłką, rywale zdążyli nas podwajać, potrajać. Po przerwie było już lepiej. Cieszy zwycięstwo w takim spotkaniu, gdzie cały czas szło nam pod górkę. Trzeba zapomnieć o stylu i spokojnie przygotowywać się do kolejnego starcia. Do wykonywania rzutów karnych mamy wyznaczonych 3-4 zawodników. Strzela ten, który, w danym momencie najlepiej się czuje. Wojtek ostatnio regularnie trafiał z jedenastego metra i nie było powodów, by to zmieniać.

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 1:0 (0:0)

Gol: Białek 58’.

Avia: Łukasz Gieresz – Robert Kazubski, Mateusz Herda, Sebastian Orzędowski, Jakub Szymala – Patryk Czułowski, Michał Jeleniewski (90’ Rafał Feret), Adam Nowak (79’ Kamil Starok), Krystian Mroczek – Wojciech Białek, Karol Kalita (67’ Mateusz Wołos). Trener: Jacek Ziarkowski.

Podlasie: Wasiluk – Szymański (89’ Wiraszka), Łakomy, Komar, Radziszewski – Andrzejuk (59’ Hołownia), Leśniak, Grajek, Kocoł, Krykun (70’ Czapski) – Drapsa (81’ Zabielski).

Żółte kartki: Kazubski, Jeleniewski – Andrzejuk, Grajek, Kocoł.

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kielce).

wypowiedzi pomeczowe: .aviaswidnik.pl, lubsport.pl