Szukanie napastnika trwa

Podstawowym celem w zimowym okienku transferowym dla bialskiego zespołu jest przede wszystkim pozyskanie doświadczonego napastnika. Zwłaszcza, że szeregi zespołu opuścił Arkadiusz Drapsa, który wrócił do Wisły Puławy.

– Wypożyczenie zostało skrócone na wniosek obu stron. Arek to zawodnik, który musi grać, a u nas było mu ciężko o miejsce w składzie. Dobrze zaczął, ale potem wkradły się problemy zdrowotne. Nie chcemy hamować rozwoju tego piłkarza. Szukamy zawodnika do przodu. Potrzebujemy kogoś, kto będzie bardziej doświadczony i od razu da nam jakość –
wyjaśnił Miłosz Storto.

W ostatnim rozegranym sparingu przeciwko Legii II Warszawa na boisku wystąpili między innymi 22-letni Mateusz Zaciura z Lutni Piszczac o którym ciepło wypowiadał się bialski trener:
– Chcemy się mu nadal przyglądać. W stolicy zaprezentował się fajnie i jest zgoda na jego dalsze treningi w naszym zespole. Będziemy chcieli również zobaczyć, w jakiej dyspozycji jest Marcin Wieliczuk. Należy jednak pamiętać, że jest to piłkarz, który potrzebuje regularnego grania i nie wiadomo, czy u nas będzie miał taką szansę. Patryka Paszkiewicza znam bardzo dobrze, pracowałem z nim trzy lata. Różnica między tymi zawodnikami jest taka, że Wieliczuk jest naszym graczem, wypożyczonym do Lutni, a „Pasza” to piłkarz IV-ligowca – wyjaśnia Storto.

Podlasie zainteresowane jest także piłkarzami TOP-u 54 Biała Podlaska. Michała Pyrkę sprawdzaliśmy w spotkaniu z Legią i jest zgoda na jego dalsze testy. Jego atutem jest przede wszystkim mądrość. Boczny obrońca Kacper Dmitruk jest natomiast zawodnikiem bardzo dynamicznym i jemu również chcemy się przyjrzeć.

Wszystko powinno wyjaśnić się już w najbliższych tygodniach, o czym oczywiście poinformujemy za pośrednictwem oficjalnej strony klubu.

źródło: własne, lubsport

Leave a Reply