Kolejna lekcja

Kolejną porażkę w ramach gier kontrolnych odniosło Podlasie Biała Podlaska. Lepsi od podopiecznych Miłosza Storto okazał się III-ligowy Ursus Warszawa. Drugi raz z rzędu bialczanie stracili cztery bramki, a honorowe trafienie zaliczył w 80 minucie gry Jakub Skrodziuk.

Miłosz Storto:Graliśmy z bardzo mocnym i dobrze zorganizowanym zespołem, będącym na innym etapie przygotowań. Po rywalu widać było większą świeżość, my byliśmy lekko zamuleni. Warszawianie mają wielu doświadczonych zawodników i widać, że grają ze sobą nie po raz pierwszy. Wysoko zawiesili nam poprzeczkę. Naszym problemem była też mocno zmrożona nawierzchnia. W pierwszej połowie, po pięknym strzale Tomka Nieścieruka, zdobyliśmy gola na 1:1, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Ursus okazał się rywalem na poziomie Stali Stalowa Wola. Jesteśmy zadowoleni z gry z tak mocnym przeciwnikiem. Testowaliśmy dziś skrzydłowego, który wypadł pozytywnie.

Podlasie kolejny sparing rozegra w środę 15. lutego o godzinie 15:30. W Lublinie rywalem bialczan będzie ligowy rywal Motor Lublin.

Ursus Warszawa – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (2:0)
Bramka dla Podlasia: Jakub Skrodziuk 80′

Podlasie: Wiśniewski – Dmitruk (46′ Szymański), Łakomy (46′ Pyrka), Borowik (46′ P. Skrodziuk), Komar, Grajek (65′ Goździołko), Nieścieruk (55′ Andrzejuk), Hołownia (46′ Wiraszka), Kocoł (60′ Czapski), zawodnik testowany I (65′ J. Skrodziuk), Sawtyruk (46′ Syryjczyk).