avia-swidnik.pl

Avia bezlitosna

Trwa sparingowa zła passa bialskiego zespołu. Tym razem w sobotę ligowy rywal Avia Świdnik pokonała bialczan, aż 6:0. Ogółem w ostatnich trzech sparingach Podlasie straciło, aż czternaście bramek, jednak jak przekonuje trener Miłosz Storto sparingi traktuje jako jednostkę treningową i podobna sytuacja miała miejsce przed rozpoczęciem sezonu w meczach kontrolnych przed rundą jesienną.

– Mimo, że wszystko zweryfikuje liga to na pewno gdzieś w tyle głowy ten wynik na pewno pozostanie. Sparingi traktuje bardziej jako część przygotowań, jest to dla nas jedyna możliwość wejścia na duże boisko. Byliśmy zdecydowanie słabsi od przeciwnika. Szczególnie pierwsza połowa była bierna w naszym wykonaniu. Dwie bramki straciliśmy ewidentnie po indywidualnych błędach. Drugą połowę rozpoczęliśmy bardzo fajnie obiecująco, stworzyliśmy kilka sytuacji a najlepszą miał Goździołko, ale również blisko gola była Czapski po dośrodkowaniu Jakubowskiego.

Niepokojąca była bierność zawodników w końcówce spotkania, co przełożyło się na trzy trafienia Avii w ciągu kilku minut. Mimo tego, że za te mecze nie ma punktów to trzeba grać do końca. Na pewno był to dla nas bardzo ważny sprawdzian pod kątem przydatności niektórych zawodników. I nie ukrywam, że paru nie zdało tego egzaminu pod wymagania trzeciej ligi – podsumował sobotni sparing trener Miłosz Storto.

Trener Podlasia nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych graczy takich jak: Paweł Radziszewski, Paweł Zabielski, oraz Damian Leśniak. Nie zagrali również Tomasz Nieścieruk i Piotr Antoszczuk , którzy przebywają na obozie uczelnianym. Na boisku zagrali natomiast testowani zawodnicy . To Kamil Jakubowski (Cosmos Nowotaniec), Bartłomiej Janiszewski (Energia Kozienice), Bartosz Madejski (Piast Gliwice).

Wiadomo już, że bialski klub póki co nie będzie zainteresowany pozyskaniem Bartosza Madejskiego, a losy zarówno Jakubowskiego i Janiszewskiego rozstrzygną się w najbliższym czasie. Wszystko zależy od porozumienia z ich dotychczasowymi klubami.

Następny sparing Podlasie zagra w sobotę 25 lutego o godzinie  12.00 z pierwszoligową Wisłą Puławy w ramach zgrupowania  w Puławach, na które bialczanie wyjeżdżają w środę.

Avia Świdnik 6:0 Podlasie Biała Podlaska
Patryk Czułowski 23, Wojciech Białek 26 (k), Sebastian Orzędowski 45, Adam Nowak 82, Roman Skowroński 85, 86

Avia: Łukasz Gieresz – Iwan Dykyj (46 Wiktor Bogusz), Łukasz Mazurek, Marek Maciejewski, Mateusz Herda, Adam Nowak, Sebastian Orzędowski (46 Michał Jeleniewski), Piotr Piekarski, Mateusz Wołos (70 Kamil Starok), Patryk Czułowski, Wojciech Białek (55 Roman Skowroński).

Podlasie: Jakub Wiśniewski – Adam Wiraszka (46 Kamil Jakubowski), Bartłomiej Janiszewski, Mateusz Łakomy (46 Bartosz Madejski), Damian Borowik (35 Przemysław Skrodziuk), Tomasz Andrzejuk (46 Bartłomiej Goździołko), Przemysław Grajek, Adrian Hołownia, Kamil Kocoł (46 Jakub Syryjczyk), Serhij Krykun (65 Jakub Skrodziuk), Łukasz Sawtyruk (46 Sebastian Czapski).

Leave a Reply