Ruszyła budowa boiska! WIDEO

Ruszyła długo oczekiwana inwestycja przez bialskie środowisko piłkarskie. Mowa oczywiście o pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, które powstanie na miejscu dotychczasowego boiska treningowego. Już dziś można było zauważyć pierwsze roboty.

Wszystko  trwało dosyć długo, bowiem dopiero w trzecim przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Jednak jak podkreślał magistrat bardzo istotne i trudne było znalezienie wykonawcy, który w 100% spełnił wszelkie stawiane jakościowe wymagania.

Pierwszy etap inwestycji zostanie dofinansowany w połowie ze środków ministerialnych, natomiast na całość budowy zarezerwowano w budżecie miasta 2 mln zł. Boisko będzie pełnowymiarowe o rozmiarach 105 na 68 m z piłkochwytami, odwodnieniem oraz  odpowiednim oświetleniem, które będzie odpowiednie nawet do przeprowadzania transmisji telewizyjnych.

– Dzisiaj przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót, organizacja zaplecza budowy, wykonano wytyczenia i dodatkowe wyjaśnienia z inwestorem – mówi Jacek Zabielski, dyrektor spółki Prestige Invest, która wraz ze spółką Panorama Obiekty Sportowe zrealizuje inwestycję.

Budowa treningowej murawy to tylko początek inwestycji przy Piłsudskiego 38. W niedalekiej przyszłości zostanie odnowiony także główny stadion.

Leave a Reply