Punkty pojechały do Tarnowa WIDEO

Na pierwsze zwycięstwo przy Piłsudskiego bialscy kibice będą musieli jeszcze zaczekać. Na inauguracje rundy wiosennej zawodnicy Podlasia przegrali 1:2 z Unią Tarnów.

Wynik spotkania otworzył się  w 14 minucie gry.  Po dośrodkowaniu Kamila Kocoła piłkę strącił głową Tomasz Nieścioruk do  20-letniego Sebastiana Czapskiego, który ładnym strzałem zdobył swojego pierwszego gola w barwach Podlasia.

Kluczowym momentem w spotkaniu była 42 minuta, kiedy to Siergiej Krykun dostał czerwoną kartkę za wślizg podczas, którego za wysoko podniósł nogę i trafił w rywala.

Po przerwie bialczanie grając w osłabieniu cofnęli się i szukali głównie gry z kontry. Sztuka ta udawała się do straty pierwszej bramki. W 75 minucie gry wyrównał strzałem głową Artur Biały, a  dziesięć minut później walkę w powietrzu wygrał Łukasz Popiela, a Biały okazał się najsprytniejszy w polu karny i z siedmiu metrów pewnym strzałem po raz drugi pokonał bialskiego golkipera  i tym sposobem został bohaterem ,,Jaskółek”

-Wiadomo, że jak zespół gra w osłabieniu, to się zamyka. W drugiej połowie gra z przodu za bardzo nam nie wychodziła. Zabrakło atutu w postaci skrzydeł. Później przyszła ta nieszczęsna końcówka, dwa gole zdobył Artur Biały i punkty pojechały do Tarnowa. Pozostał niesmak, ale nie zmienimy tego – powiedział po meczu Miłosz Storto.

Dla podopiecznych Miłosza Storto była to szósta porażka przed własną publicznością w dziewiątym rozegranym  meczu. Na pierwsze 3 punkty u siebie musimy zaczekać przynajmniej do 25 marca, kiedy to Podlasie zmierzy się z Resovią Rzeszów. A już za tydzień arcyważne derbowe  spotkanie w Radzyniu z tamtejszymi Orlętami.

Podlasie Biała Podlaska – Unia Tarnów 1:2 (0:1)

Bramki: Czapski (14) – Biały (75, 85).

Podlasie: Zagórski – Radziszewski, Pyrka, Łakomy (82 Goździołko), Skrodziuk – Nieścieruk, Grajek (78 Syryjczyk), Krykun, Kocoł, Jakubowski (55 Hołownia) – Czapski (70 Antoszczuk).

Unia: Banek – Jamróg, Bartkowski, Witek, Węgrzyn – Biały (90 Nytko), Hebda (63 Drozdowicz), Wrzosek, Tyl (73 Niemiec), Sojda (63 Zawrzykraj) – Popiela.

Żółte kartki: Hebda, Niemiec (Unia)

Czerwona kartka: Krykun (Podlasie, 42 min, za faul)

Sędziowali: Piotr Burak (Zamość).