Trafienia Leśniaka dały zwycięstwo

Piłkarze Podlasia odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie. Tym razem pokonali w arcyważnym spotkaniu 2:1 sąsiadujący w tabeli Cosmos Nowotaniec. Obie bramki dla bialskiego zespołu zdobył Damian Leśniak.  Dzięki wygranej bialczanie mają już dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Pierwsza połowa nie przyniosła kibicom zbyt wiele podbramkowych sytuacji. Najlepszą szansę na otwarcie wyniku miał Jakub Syryjczyk,jednak po jego strzale piłka po rykoszecie odbiła się od jednego z obrońców gości i gospodarze mieli jedynie rzut rożny. Wiele za to działo się po zmianie stron i to za sprawą podopiecznych Miłosza Storto.

W 49 minucie z rzutu wolnego idealnie dośrodkował Syryjczyk, a Damian Leśniak precyzyjnych strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później ponownie po stałym fragmencie gry Podlasie podwyższyło wynik. Mocno z rzutu wolnego uderzył Paweł Komar, a do wybitej futbolówki przez bramkarza dopadł Leśniak.

W 77 minucie Cosmos po sporym zamieszaniu w polu karnym wykorzystał nieporozumienie w defensywie Podlasia i zdobyło gola kontaktowego. Jedno mimo dosyć nerwowej końcówki to bialczanie mogli się cieszyć z bardzo ważnych trzech punktów.

– Dobrze się to wszystko dla nas ułożyło. Trzeba też przyznać, że zafundowaliśmy kibicom spore emocje. Duże brawa dla chłopaków za walkę i za wykonanie zadania. Może nie graliśmy najlepiej, ale kontrolowaliśmy to spotkanie. Chociaż momentami było nerwowo, to udało się wygrać, z czego bardzo się cieszymy – powiedział po meczu szkoleniowiec Podlasia Miłosz Storto

Podlasie Biała Podlaska 2:1 Cosmos Nowotaniec
Damian Leśniak 49, 54 – Piotr Laskowski 77

Podlasie: 16. Michał Krukowski – 69. Paweł Radziszewski, 27. Damian Leśniak, 4. Mateusz Łakomy (36, 33. Paweł Zabielski), 20. Paweł Komar, 8. Bartłomiej Goździołko (67, 6. Tomasz Andrzejuk), 9. Przemysław Grajek, 14. Kamil Jakubowski (93, 18. Adrian Hołownia), 22. Serhij Krykun, 11. Jakub Syryjczyk, 19. Sebastian Czapski (76, 34. Tomasz Nieścieruk).
Ławka rezerwowych: 37. Macej Zagórski, 6. Andrzejuk, 13. Łukasz Sawtyruk, 18. Hołownia, 21. Adam Wiraszka, 33. Zabielski, 34. Nieścieruk.

Cosmos: 1. Mateusz Krawczyk – 13. Paweł Majka, 15. Piotr Laskowski, 8. Łukasz Krzysztoń, 10. Marek Maślejak, 2. Marcin Misiak, 16. Michał Misiak, 4. Szymon Pluskwik, 7. Kacper Rak, 5. Paweł Sobota, 9. Ireneusz Zarzyka.
Ławka rezerwowych: 12. Tomasz Jasiński, 6. Maciej Chrząszcz, 14. Kamil Natkaniec, 17. Hubert Pieszczoch, 18. Radosław Łeń.

żółte kartki: Krukowski, Syryjczyk – Maślejak.

sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).