(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Nie udało się

Po bardzo wyrównanym spotkaniu niestety Podlasie przegrało w Lublinie z tamtejszym Motorem 3:1. Bialscy zawodnicy na Arenie Lublin pokazali się z bardzo dobrej strony i przez większość spotkania prowadzili 0:1 po trafieniu Serhij Krykuna w 24 minucie gry.

Chwilę później w 28 minucie gry podwyższyć mógł Kamil Kocoł silnym strzałem z dystansu. Gospodarze odpowiedzieli w 30 minucie, lecz po sporym zamieszaniu w polu karnym żaden z graczy z Lublina nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Przed przerwą swoją szanse miał jeszcze  Tomasz Tymosiak, jednak przegrał pojedynek z bialskim golkiperem.

Po zmianie stron Motor od razu ruszył do odrabiania strat. Jednak między innymi Kamil Stachyra nie zdołał pokonać Michała Krukowskiego. Podopieczni Marcina Sasala dopięli swego w 69 mnucie, kiedy prawym skrzydłem urwał się bialskiej defensywie Paweł Kaczmarek i do piłki wybitej przez Krukowskiego dopadł Kamil Oziemczuk i bez problemów umieścił ją w siatce z kilku metrów. Sześć minut później sędzia podyktował rzut karny dla Motoru po zagraniu ręką przez bialskiego obrońcę.

Do futbolówki podszedł Artur Gieraga i bez większych problemów pokonał bramkarza Podlasia. Kapitan Motoru w tym  sezonie ma już na koncie osiem goli i wszystkie strzelał właśnie z jedenastek, w tym aż pięć w ostatnich 4. spotkaniach.

Na 3:1 wynik ustalił w 81 minucie Szymon Kamiński, który oddał precyzyjny strzał po długim rogu.

Motor Lublin 3:1 Podlasie Biała Podlaska
Kamil Oziemczuk 69, Artur Gieraga 76 (k), Szymon Kamiński 81 – Serhij Krykun 24

Motor: Paweł Socha – Marcin Michota, Julien Tadrowski, Artur Gieraga, Patryk Słotwiński (61 Mateusz Chyła), Paweł Kaczmarek, Tomasz Tymosiak, Szymon Kamiński, Patryk Szysz (46 Kamil Oziemczuk), Kamil Stachyra (57 Michał Paluch), Kamil Majkowski (64 Slaven Juriša).
Ławka rezerwowych: Mateusz Zając, Juriša, Chyła, Paluch, Paweł Myśliwiecki, Oziemczuk, Michał Kowalczyk.

Podlasie: Michał Krukowski – Paweł Radziszewski, Mateusz Łakomy (85 Paweł Zabielski), Michał Pyrka, Paweł Komar (73 Przemysław Skrodziuk), Tomasz Nieścieruk, Przemysław Grajek, Jakub Syryjczyk (71 Tomasz Andrzejuk), Kamil Kocoł, Serhij Krykun, Damian Leśniak (59 Sebastian Czapski).
Ławka rezerwowych: Maciej Zagórski, Andrzejuk, Czapski, Kamil Jakubowski, Skrodziuk, Adam Wiraszka, Zabielski.

żółte kartki: Kaczmarek – Komar.

sędziował: Michał Fudala (Brzesko).
widzów: 3216.