Przykre zaskoczenie

Zawodnicy Podlasia rozegrali jedno ze słabszych spotkań w obecnym sezonie. W meczu o sześć punktów przegrali 1:4 ze Spartakusem Daleszyce.

Po ostatniej kolejce, kiedy to bialczanie z dobrej strony pokazali się w Lublinie nadzieje kibiców na zdobycie trzech punktów  z niżej notowanym rywalem były jak najbardziej zasadne. Jednak już po 40 minutach gry to goście prowadzili, aż 0:3.

Wynik spotkania otworzył w 19 minucie Bartosz Sot po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. A piętnaście minut później silnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył bialskiego golkipera Andrzej Paprocki. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Kamil Blicharski, a rykoszet zaskoczył Macieja Zagórskiego.

W drugiej połowie Podlasie próbowało odrobić straty i już po kwadransie od zmiany stron Siergiej Krykun po podaniu od Przemysława Grajka na skrzydle minął obrońcę gości i zszedł do środka boiska. A jego mocny strzał po długim rogu nie dał szans dla Tomasza Pałki.  Bialczanie po tej bramce zmienili taktykę i zagrali  trójką obrońców i ruszyli odważnie w poszukiwaniu kolejnych bramek. Jednak zamiast gola kontaktowego wynik na 1:4 w 86 minucie ustalił Andrzej Paprocki.

– Nie ma co ukrywać, że mieliśmy w sobotę słabszy dzień i  trzeba się spodziewać, że czasem będą nam się przytrafiały niestety takie słabsze spotkania. Dzisiaj Spartakus był od nas lepszy, nam brakowało trochę wiary. Przeciwnicy byli bardziej zdeterminowani i wygrali zasłużenie. Miałem nadzieje, że gol na 1:3 nas obudzi, ale nic takiego nie miało niestety miejsca – podsumował spotkanie trener Podlasia Miłosz Storto.

Podlasie Biała Podlaska 1:4 Spartakus Daleszyce
Serhij Krykun 59 – Bartosz Sot 19, Andrzej Paprocki 35, 86, Kamil Blicharski 39

Podlasie: 1. Maciej Zagórski – 69. Paweł Radziszewski, 5. Michał Pyrka, 4. Mateusz Łakomy, 20. Paweł Komar, 10. Przemysław Grajek, 99. Tomasz Nieścieruk (38, 6. Tomasz Andrzejuk), 7. Kamil Kocoł (75, 14. Kamil Jakubowski), 11. Jakub Syryjczyk (46, 77. Sebastian Czapski), 22. Serhij Krykun, 27. Damian Leśniak (46, 13. Łukasz Sawtyruk).
Ławka rezerwowych: 16. Jakub Wiśniewski, 6. Andrzejuk, 13. Sawtyruk, 14. Jakubowski, 18. Adrian Hołownia, 33. Paweł Zabielski, 77. Czapski.

Spartakus: 80. Tomasz Palka – 9. Piotr Ostrowski, 77. Damian Gil, 4. Karol Skrzypek, 76. Kamil Kobryń, 7. Michał Jeziorski, 3. Antoni Zdeb, 27. Artur Kidoń (65, 23. Maciej Horna), 21. Kamil Blicharski, 10. Andrzej Paprocki (87, 14. Radosław Szmalec), 99. Bartosz Sot (80, 93. Hubert Laskowski).
Ławka rezerwowych: 84. Marcin Kołomański, 2. Patryk Boksiński, 5. Tomasz Stefański, 11. Wiktor Wołowiec, 14. Szmalec, 23. Horna, 93. Laskowski.

żółte kartki: Grajek, Kocoł.

sędziował: Kamil Adamski (Ostrowiec Świętokrzyski).