Andrzejuk trafia w UEFA Regions` Cup

Napastnik Podlasia Tomasz Andrzejuk strzelił bramkę  w meczu w ramach UEFA Regions` Cup. Drużyna  Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zremisowała 1:1 z kadrą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
W 44. minucie gry na boisku pojawili się dwaj bialscy zawodnicy Jakub Syryjczyk oraz Tomasz Andrzejuk. Jak się okazało zmiany trenera były strzałem w dziesiątkę bowiem to napastnik Podlasia zdobył w 77 minucie gry bramkę na wagę remisu.

W szerokiej kadrze LZPN znaleźli się także inni zawodnicy Podlasia – Maciej Zagórski, Mateusz Łakomy, Damian Leśniak oraz Sebastian Czapski. Trenerami kadry LZPN są trener Podlasia  Biała Podlaska Miłosz Storto oraz Ireneusz Zarczuk szkoleniowiec Łady 1945 Biłgoraj.

W turnieju UEFA Regions` Cup mogą grać jedynie piłkarze w przedziale wiekowym 18-40 lat, którzy nigdy w swojej karierze  nie podpisali kontraktu z drużyną z trzech najwyższych lig rozgrywkowych oraz nigdy w tych, ani w zagranicznych zawodowych ligach nie grali.  Dodatkowym obowiązkowym kryterium jest także, że zawodnicy w ostatnich dwóch latach grają w klubach z województwa, które obecnie reprezentują.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 10 maja o godzinie 17:00 w Biłgoraju. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się z wygranym pary Świętokrzyski ZPN – Podkarpacki ZPN.

Małopolski ZPN – Lubelski ZPN 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Kowalik 53′ – Tomasz Andrzejuk 77′

LZPN: Stężała – Piasek (44′ Mulawa), Konaszewski, Błaziak, Duduś, Bogusz (76′ Mazurek), Karólak (44′ Andrzejuk), Niewęgłowski (56′ Skubisz), Aftyka (60′ Dorosz), Chodziutko, Więcaszek (44′ Syryjczyk)

Żółta kartka  dla LZPN: Patryk Błaziak
Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec).