Ależ to był mecz!

Świadkami niecodziennego widowiska byli wszyscy kibice, którzy przyszli na bialski stadion 3 maja. W meczu Podlasia z Wierną Małogoszcz padło, aż 8 bramek. A w drugiej połowie podopieczni Miłosza Storto strzelili cztery bramki w przeciągu czternastu minut. Ostatecznie Podlasie pokonało ostatnią drużynę w tabeli 5:3. Gole dla bialczan zdobyli po dwie Kamil Kocoł oraz Jakub Syryjczyk, a jedno trafienie dołożył Serhij Krykun.

W pierwsze połowie wynik spotkania otworzył w 27 minucie Kamil Kocoł, który wykorzystał podanie Pawła Radziszewskiego. Do remisu tuż przed przerwą doprowadził Bartłomiej Wijas, który po kontrataku pokonał bialskiego golkipera. Po zmianie stron bialski zespół ruszył do ataku i w przeciągu 25. minut  rozstrzygnął losy meczu. W 54 minucie ponownie Kocoł tym razem po podaniu Pawła Komara wyprowadził Podlasie na prowadzenie. A później w odstępie zaledwie kilku minut do siatki trafił dwukrotnie Jakub Syryjczyk oraz raz Sergiej Krykun. Goście zdołali odpowiedzieć po tych ciosach trafieniem Wijasa oraz Michał Bal pewnie wykorzystał jedenastkę w 77 minucie gry.

– Dzisiaj liczyły się tylko i wyłącznie trzy punkty, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Gdy wydawało się, że jest już po meczu można powiedzieć, że sami strzeliliśmy sobie dwie bramki i to był jedyny mankament. Lecz muszę usprawiedliwić swoich chłopaków, bowiem w głowach mieli mocną presję. Wierna grała do końca, ale ostatecznie  zasłużenie wygraliśmy 5:3. – powiedział po meczu bialski szkoleniowiec Miłosz Storto.

Podlasie Biała Podlaska 5:3 Wierna Małogoszcz
Kamil Kocoł 27, 54, Serhij Krykun 65, Jakub Syryjczyk 67, 68 – Bartłomiej Wijas 45, 71, Michał Bała 77 (k)

Podlasie: 37. Jakub Wiśniewski – 69. Paweł Radziszewski, 4. Mateusz Łakomy, 27. Damian Leśniak, 20. Paweł Komar, 77. Serhij Krykun (81, 33. Łukasz Sawtyruk), 6. Tomasz Andrzejuk (61, 99. Tomasz Nieścieruk), 10. Przemysław Grajek (74, 8. Bartłomiej Goździołko), 7. Kamil Kocoł, 14. Kamil Jakubowski (62, 13. Paweł Zabielski), 11. Jakub Syryjczyk.
Ławka rezerwowych: 1. Maciej Zagórski, 8. Goździołko, 13. Zabielski, 18. Adrian Hołownia, 23. Przemysław Skrodziuk, 33. Sawtyruk, 99. Nieścieruk.

Wierna: 12. Artur Marzec – 15. Sebastian Krzeszowski, 7. Michał Bała, 4. Michał Kołodziejczyk, 3. Mateusz Zawadzki, 5. Piotr Paprocki (74, 14. Bartłomiej Miśta), 6. Tomasz Foksa (60, 18. Mikołaj Dudek), 16. Hubert Mularczyk, 20. Bartłomiej Wijas, 17. Damian Czarnecki, 9. Paweł Rogula (89, 10. Karol Gągorowski).
Ławka rezerwowych: 22. Mirosław Maj, 10. Gągorowski, 14. Miśta, 18. Dudek, 19. Marcin Kołodziejczyk.

żółte kartki: Jakubowski – Dudek, Wijas, Foksa.
czerwona kartka: Dudek (87. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Artur Szelc (Krosno).