Sztuczne boisko oficjalnie otwarte!

Piękne, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią zostało oficjalnie otwarte w obecności wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego. Inwestycja w połowie dofinansowana z funduszy ministerialnych kosztowała ponad 2,5 mln zł. A to dopiero pierwszy etap budowy sportowego kompleksu.

Boisko rozciąga się na długość 105 metrów i szerokość 60 metrów. Ma piłkochwyty i doskonałe oświetlenie, które umożliwi treningi zimą i w godzinach wieczornych. Murawa posiada również odpowiedni certyfikat międzynarodowej organizacji FIFA i będzie służyła m.in. drużynom MKS Podlasie oraz kobiecej AZS PSW Biała Podlaska.

Oprócz ministra w uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele bialskiego środowiska piłkarskiego oraz senator Grzegorz Bierecki i poseł Janusz Szewczak, którzy wspierali budowę boiska.

Boisko treningowe to dopiero początek budowy całego sportowego kompleksu, na który złoży się hala sportowa i stadion piłkarski. Pierwszy etap jego budowy ruszy już niebawem. Miasto otrzymało z ministerstwa dofinansowanie na tę inwestycję w wysokości 10 mln zł. Umowę z ministrem w tej sprawie podpisał podczas uroczystości prezydent Stefaniuk.

 

artykuł powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Biała Podlaska