Storto: pozytywnie patrzę na inaugurację ligi

Trener Podlasia Miłosz Storto wypowiedział się o dwumeczu z Chełmianką Chełm, które zakończyło cykl sparingów: – Poza drobnymi kontuzjami Kamila Pajnowskiego i Tomasza Andrzejuka, uważam, że były to dwie bardzo pozytywne jednostki treningowe. Zagraliśmy większą liczbą zawodników w dłuższym wymiarze czasowym. Można było zobaczyć, jak poszczególni piłkarze reagują na obciążenia. Jesteśmy pozytywnie zbudowani tymi spotkaniami. To, co robimy na treningach, miało przełożenie na sytuacje boiskowe. Ci chłopcy, którzy nie dostali swojej szansy w pierwszym pojedynku, chcieli udowodnić swoją wartość w drugim starciu i zrobili to. Wcale nie jest powiedziane, że zespół, który wybiegł na pierwszy mecz, to podstawowa jedenastka. Jeżeli chodzi o pierwsze spotkanie, były to piłkarskie szachy. Chełmianka zdobyła gola z rzutu wolnego, ale poza tym na poważnie nam nie zagroziła. My mieliśmy dwie dobre sytuacje. Mieliśmy swój pomysł na grę, a wszystkie formacje funkcjonowały na odpowiednim poziomie. Niezwykle pozytywnie patrzę na inaugurację ligi. Jeżeli chodzi o nowych graczy, to jesteśmy dogadani z Jagiellonią Białystok odnośnie Kamila Pajnowskiego. Cieszę się, bo to mój były zawodnik. Fajnie, że chłopcy z Białej Podlaskiej, jak Kamil, czy Maciej Wojczuk do nas wracają i chcą tutaj podnosić swoje umiejętności. Sprawdzaliśmy też napastnika, który był w szerokiej kadrze BATE Borysów, gdy ten zespół grał w Lidze Mistrzów. W tym momencie, jeżeli chodzi o atak, mamy dużą rywalizację o miejsce w składzie, a chcemy stawiać na swoich chłopaków. Byli też Sebastian Całka ze Stomilu Olsztyn i Kacper Waniowski z Motoru Lublin, którzy podejmują studia w Białej Podlaskiej.

 

Podlasie Biała Podlaska – Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)
Bramka: 
Michał Kobiałka 75′

Podlasie: Zagórski – Radziszewski, Łakomy, Konaszewski, Komar, Grajek (60′ Nieścieruk), Andrzejuk (25′ Dmitruk), Wojczuk, Kocoł (40′ zawodnik testowany I), Zabielski (70′ Kruczyk), Kruczyk (41′ zawodnik testowany II)

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, J. Niewęgłowski, Maliszewski, Chodziutko, Kobiałka, Uliczny, Kotowicz, D. Niewęgłowski, Kompanicki, Banaszak

Podlasie Biała Podlaska – Chełmianka Chełm 4:1 (1:0)
Bramki: 
Jarosław Kosieradzki 28′, Maciej Oleszczuk 47′, Jakub Syryjczyk 66′, Artur Renkowski 74′ – Michał Budzyński 62′

Podlasie: Wiśniewski (41′ Antoszczuk) – Oleszczuk, Pyrka, Pajnowski (41′ Renkowski), Skrodziuk (60′ Całka), Leśniak, Nieścieruk (60′ Wieliczuk), Goździołko, Kosieradzki, Syryjczyk, Czapski (60′ Waniowski)

Chełmianka: Niemczuk (46′ Szymkowiak) – Górny, Kwiatkowski, Czepiel, Jaroszek, Kowalczyk, Grądz, Koszel, Tabaczek, Budzyński, Jaszcz.

/lubsport.pl/