Items : 0
Subtotal : £0.00
View Cart Check Out

Arena niestraszna i niezwycięska

Podlasie Biała Podlaska przegrało 1:2 (1:1) z Motorem Lublin w meczu trzeciej ligi. Bramkę dla gości zdobył Maciej Wojczuk. Szczególnie w pierwszej połowie bialczanie postawili się faworytowi.

Po sześciu minutach niemal trzy tysiące widzów na Arenie Lublin zobaczyły na tablicy niezadowalający ich wynik. W polu karnym Motoru nie pomylił się były zawodnik tego klubu Maciej Wojczuk, który celnym strzałem zakończył akcję Jakuba Syryjczyka. W kolejnych minutach szansę na wyrównanie mieli Kamil Oziemczuk, Radosław Kursa i Kamil Majkowski. Po drugiej stronie boiska groźnie uderzał Paweł Zabielski, ale także bez efektu. Gospodarze doprowadzili do remisu w 34. minucie. Zza pola karnego strzelił Igor Korczakowski, piłka odbiła się od słupka i pleców byłego Motorowca Macieja Zagórskiego i wpadła do siatki. Szalę zwycięstwa przed przerwą próbował jeszcze dwukrotnie przeważyć Kamil Kocoł.

Po zmianie stron dobre okazje do zdobycia gola po stałych fragmentach gry mieli Mateusz Konaszewski i Przemysław Grajek. Niestety dla bialczan, ze stałego fragmentu gry w 53. minucie nie pomylił się Kamil Oziemczuk. W kolejnych minutach meczu dominowali lublinianie, ale nie potrafili przełożyć przewagi na efekt bramkowy.

W następnej kolejce, w sobotę (19 sierpnia) o 17.00, Podlasie zagra u siebie z Karpatami Krosno.

Motor Lublin 2:1 Podlasie Biała Podlaska
Maciej Zagórski 34 (s), Kamil Oziemczuk 53 – Maciej Wojczuk 6

Motor: Leonid Otczenaszenko – Julien Tadrowski (86 Marcin Michota), Artur Gieraga, Radosław Kursa (46 Tomasz Tymosiak), Michał Budzyński, Patryk Słotwiński, Paweł Kaczmarek, Igor Korczakowski (70 Szymon Kamiński), Kamil Oziemczuk, Kamil Majkowski (62 Dawid Dzięgielewski), Dmytro Kozban (46 Konrad Nowak).
Ławka rezerwowych: Tymosiak, Nowak, Paweł Socha, Michota, Kamiński, Kamil Cholerzyński, Dawid Dzięgielewski.

Podlasie: Maciej Zagórski – Mateusz Konaszewski (65 Paweł Radziszewski), Michał Pyrka, Mateusz Łakomy, Paweł Komar, Jakub Syryjczyk (90 Kamil Pajnowski), Przemysław Grajek, Kamil Kocoł (62 Marcin Kruczyk), Tomasz Nieścieruk (84 Damian Leśniak), Paweł Zabielski, Maciej Wojczuk (71 Jarosław Kosieradzki).
Ławka rezerwowych: Jakub Wiśniewski, Pajnowski, Bartłomiej Goździołko, Kruczyk, Kosieradzki, Leśniak, Radziszewski.

żółte kartki: Gieraga, Tymosiak, Nowak – Zabielski (1. w sezonie), Nieścieruk (1.).

sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce).
widzów: 2941.