Dwaj nowi w Podlasiu

Młodzieżowy reprezentant Gruzji i pomocnik z pierwszoligowym doświadczeniem dołączyli do Podlasia Biała Podlaska. Luka Gugeszaszwili i Kamil Dmowski są już zgłoszeni do rozgrywek.
Gugeszaszwili urodził się w Tbilisi 29 kwietnia 1999 roku. Jest bramkarzem, ma 196 centymetrów wzrostu. Od 11. roku życia grał w juniorach Dinamo Tbilisi, zimą 2016 roku przeniósł się do Jagiellonii Białystok, ale w Lotto Ekstraklasie nie zadebiutował. W swoim piłkarskim CV ma występy w reprezentacjach młodzieżowych Gruzji. Był w kadrze na tegoroczne mistrzostwa Europy do lat 19, rozgrywane w jego ojczyźnie, ale turniej przesiedział na ławce rezerwowych. W piątek był rezerwowym bramkarzem kadry na meczu towarzyskim z Albanią, na boisku się nie pojawił. W lipcu miał być wytransferowany do słowackiego FC ViOn Zlaté Moravce, grającego w ekstraklasie.

Dmowski urodził się w Siedlcach 4 lutego 1995 roku. To pomocnik, mający 175 cm wzrostu. Piłkarskiego rzemiosła uczył się w Pogoni Siedlce, Naprzodzie Skórzec, Victorii Kałuszyn, ZWAR-ze Międzylesie i Legii Warszawa. Na poziomie pierwszej ligi zagrał w Pogoni w 25 spotkaniach. Sezon 2016/17 spędził w trzecioligowym Sokole Ostróda – 20 meczów, bez bramek. W obecnym sezonie występował już w czwartoligowych rezerwach Pogoni.

W Podlasiu nie zobaczymy już bramkarza Piotra Antoszczuka. Był w kadrze bialskiego klubu od wiosny 2017 roku, zagrał w jednym spotkaniu. Będzie kontynuował grę w Podlasiu Sokołów Podlaski, w siedleckiej okręgówce.