Praca, praca, testy

Piłkarze Podlasia sobotnim sparingiem podsumują kolejny tydzień przygotowań.

Ciężka praca

– Chłopcy wykonali dużo ciężkiej pracy. Ćwiczyliśmy wytrzymałość ogólną podczas gier. Akcentowaliśmy siłę. Zawodnicy czują zmęczenie w nogach. W piątek zrezygnowaliśmy z zajęć na sztucznej nawierzchni. Poszliśmy w terem i była “tlenówka”. Zakończyliśmy tydzień spotkaniem z Turem i przechodzimy do kolejnego etapu przygotowań. Mecz z zespołem z Bielska Podlaskiego to przede możliwość pierwszego sprawdzianu aktualnej dyspozycji, poczucie starcia z rywalami – mówi szkoleniowiec.

Kolega “Wawy”

W spotkaniu szansę otrzymał Michał Jaczewski. 23-latek jest wychowankiem Darzboru Szczecinek. W przeszłości grał w drużynach młodzieżowych Bałtyku Koszalin i Polonii Warszawa. W swoim CV ma występy w drugoligowym Zniczu Pruszków oraz w trzecioligowym Leśniku Manowo. Później wyjechał do Niemiec i sezon 2015/2016 spędził w SC Grun-Weiss Brieselang, zaś w ostatnich rozgrywkach reprezentował barwy FC Blaubeuren oraz FSV Einheit Ueckermunde. Grał na poziomie szóstej ligi u naszych zachodnich sąsiadów. – Trafił do nas z polecenia Mateusza Konaszewskiego, z którym występował w zespole “Czarnych Koszul”. Jest obrońcą. Będziemy się jemu przyglądać – dodaje Storto.

Mateusz będzie

Tylko formalności pozostały do załatwienia Mateusza Maciaka. Rosły obrońca jesienią grał w czwartoligowym Bugu Wyszków. Przed rokiem sprawdzany był w drugoligowej Puszczy Niepołomice.

Gruzin zostanie?

Giorgi Tigishisvili Reprezentant Gruzji do lat 20 ćwiczy z Podlasiem. – Piłkarsko wygląda pozytywnie, ale testy, które przeszli wszyscy zawodnicy go pognębiły. Mamy zaplanowanych dużo gier i z pewnością dostanie szanse. Jest środkowym pomocnikiem, a u nas jest kilku zawodników na tą pozycję. W dodatku kontakt z nim jest mocno ograniczony, gdyż mówi tylko w swoim języku – dodaje Storto.

“Iwan” w domu?

W minionym tygodniu do zespołu dołączył Damian Iwańczuk, który dwa i pół roku grał w radzyńskich Orlętach. Wychowanek TOP-u 54 w przeszłości grał również w drużynach młodzieżowych Jagiellonii Białystok. – Z Damianem gram w otwarte karty. Ma czas, by przekonać nas do siebie. Będziemy mu się przyglądać. Jest w takim wieku, że musi grać i to od pierwszej do ostatniej minuty. Nie mogę mu tego obiecać. Jeśli będzie chciał, ma propozycję z czwartoligowego Hetmana Zamość. Za dwa tygodnie będę mądrzejszy – mówi szkoleniowiec.

Bramkarz

Szansę z Turem Bielsk Podlaski otrzymał Maciej Wrzosek. 21-latek jesienią był w szerokiej kadrze pierwszoligowego Górnika Łęczna. W przeszłości grał w rezerwach tego klubu oraz w Energii Kozienice, której jest wychowankiem.