View Cart Check Out

Czwarty kolejny remis 1:1

Podziałem punktów zakończył się bój Podlasia w Skawinie. Gracze Tomasza Złomańczuka zremisowali z Wiślanymi Jaśkowice.

Znakomity początek

Starcie w Skawinie zaczęło się najlepiej, jak tylko mogło. Już w 47. sekundzie Artur Renkowski dośrodkował z prawej strony do Kamila Kocoła, a ten uderzeniem lewą nogą wysokim kozłem przelobował bramkarza ekipy z Jaśkowic.

Znów karny

Radość z prowadzenia trwała krótko. W 23. minucie Tomasz Nieścieruk sfaulował Łukasza Sikorę, a sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość, strzelając w sam środek bramki, zaś Luka Gugeszaszwili rzucił się w swoją prawą stronę. – To był tzw. miękki faul. Kontakt był, ale zawodnik dołożył dużo od siebie i skończyło się kolejną „jedenastką” na naszą niekorzyść. Wielu arbitrów w takich sytuacjach wyznaje zasadę „wstawaj – nie udawaj”. Tym razem to nie przeszło – mówi Przemysław Sałański, asystent Złomńczuka.

Blisko „Zabiel”

Bialczanie w kolejnych minutach mieli dwie doskonałe okazje do zdobycia goli, lecz Paweł Zabielski nie miał najlepszego dnia i oba strzały obronił bramkarz. – Gospodarze zagrażali nam po przerwie przy stałych fragmentach gry. Dobrze staliśmy w obronie i nie daliśmy się zaskoczyć – dodaje.

Trzeba wygrywać

Dla Podlasia był to czwarty z rzędu remis 1:1. – Jest progres, bo zaczynaliśmy rundę od punktu wywalczonego w trzech bojach. Z drugiej strony musimy wygrywać, by utrzymać się w lidze. Wszyscy tego chcemy i mamy ogromną nadzieję, że przełamanie przyjdzie w meczu z Wisłą Sandomierz. Brakuje nam wykończenia w sytuacjach podbramkowych. Remis w Skawinie bierzemy z uznaniem, chociaż w klarownych sytuacjach mieliśmy o jedną więcej – kończy.

Wiślanie Jaśkowice – Podlasie Biała Podlaska 1:1 (1:1)

Bramki: Ł. Sikora 23` (k) – Kocoł 1`.

Podlasie; Gugeszaszwili – Pajnowski (63` Buzun), Konaszewski, Łakomy, Andrzejuk, Kocoł (74` Syryjczyk), Grajek, Zabielski (89` Siemieniuk), Komar (58` Wojczuk), Renkowski, Nieścieruk (83` Leśniak).

Żółte kartki: Komar, Andrzejuk, Buzun, Nieścieruk, Zabielski.

Sędziował: Łamasz (Jarosław).