Wreszcie wygrana

Aż 17 kolejek musieli czekać piłkarze i kibice Podlasia. Gracze Tomasza Złomańczuka po raz drugi w sezonie okazali się lepsi od graczy z Sandomierza.
– Za nami kolejne spotkanie, w którym mieliśmy podobną taktykę. Czekaliśmy na przeciwników. Naszą siłą miała być dobra defensywa i szybkie wyjście do kontry. Poza jedną bardzo klarowną okazją, gdzie jeden z zawodników stojąc w świetle bramki nie trafił nią głową, tak naprawdę niczym nam nie zagrozili. Dobrze grała obrona z Luką między słupkami – mówi Przemysław Sałański, asystent trenera.

Kwadrans przed końcem spotkania sędzia podyktował rzut wolny z około 20 metrów. Do piłki podszedł Maciej Wojczuk. Uderzył obok muru i piłka wpadła do siatki, obok Patryka Drzymały. W 82 minucie kropkę nad „i” postawił Tomek Andrzejuk. „Jeremi” wślizgiem skończył centrę z rzutu rożnego Kamila Dmowskiego. – To nasza trenowana akcja. Zawsze cieszy coś, na co poświęca się sporo czasu na treningach – dodaje.

 

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Sandomierz 2:0 (0:0)
Bramki: Wojczuk 75′, Andrzejuk 82′.
Podlasie: Gugeszaszwili – Renkowski, Łakomy, Konaszewski, Komar, Andrzejuk (90′ Iwańczuk), Grajek, Kocoł (78′ Dmowski), Buzun (90′ Maciak), Syryjczyk (70′ Leśniak), Wojczuk (88′ Dmitruk).
Wisła: Drzymała – Górski, Beszczyński, Wilk, Bażan (69′ Łata), Sudy, Mokrzycki (78′ Piechniak), Juda, Piątkowski, Miroszka (69′ Chorab), Róg.
Żółte kartki: Kocoł, Buzun, Grajek, Wojczuk – Bażant, Juda, Łata.
Czerwona kartka: Wojczuk 88′, po zejściu z boiska.
Sędziował: Kozłowski (Lublin).
Widzów: 350.