Tylko punkt

Bezbramkowym remisem zakończyły się derby Orląt i Podlasia.

 

Dopiero po niespełna kwadransie gracze obu drużyn stworzyli sobie okazje. Najpier uderzenie Piotra Krawczyka w okienko wybronił Maciej Zagórski, a w odpowiedzi “setkę” miał Kamil Kocoł, który otrzymał świetne zagranie od Marcina Kruczyka, lecz Krzysztof Stężała wyłuskał piłkę spod nóg filigarnowego pomocnika Podlasia. Chwilę później z 25 metrów huknął Wojczuk, strzał odbił bramkarz, a strzelający Kruczyk był na spalonym, chociaż i tak nie trafił w bramkę z 10 metrów.
O ile goście mogli zdobyć gola wcześniej, to w 36 minucie powinni to zrobić, jednak znów górą był “Stężi”. Bialczanin okazał się lepszy w sytuacji sam na sam Kamila Pajnowskiego po asyście “Kocołka”.
Podobnie wyglądały sytuacje tuż po zmianie stron. Piłka przefrunęła wzdłuż linii bramkowej, a nikt z trójki: Krawczyk, Krystian Puton i Szymon Stanisławski nie potrafili wepchnąć jej do siatki. W 52 minucie znów pokaz swoich umiejętności, bronią sytuację sam na sam Kruczyka po świetnej piłce po ziemi Wojczuka. Po chwili po rzucie rożnym futbolówka minęła wszystkich, czego nie spodziewał się Pajnowski, któremu piłka …spadła na głowę i wyszła za bramkę.
W 81 minucie Orlęta powinny zdobyć gola. Po akcji z lewej strony Putona, piłkę na dalszym słupku dostał Cezary Demianiuk, ale jej nie sięgnął, chociaż w bramce nie było Zagórskiego.

Orlęta Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 0:0
Orlęta: Stężała – Szymala, Zarzecki, Kiczuk, Ciborowski (64′ Korolczuk), Puton, Rycaj (77′ Kalita), Panufnik, Kaganek (60′ Demianiuk), Krawczyk, Stanisławski.
Podlasie: Zagórski – Renkowski, Łakomy, Maciak, Komar, Kocoł, Grajek (83′ Nieścieruk), Dmowski (75′ Leśniak), Pajnowski (69′ Zabielski), Wojczuk (89′ Kosieradzki), Kruczyk (75′ Syryjczyk).
Żółte kartki: Grajek, Wojczuk, Kocoł, Komar.
Sędziował: Burak (Zamość).
Widzów: 750.