Arcyważne zwycięstwo!

Zwycięstwo z Avią dało nam kolejne upragnione punkty. Podczas meczu meczu padło aż 7 bramek, dawno już na naszej murawie nie było takiego widowiska.

Na pierwszą bramkę nasi piłkarze nie kazali nam długo czekać.Mateusz Maciak po dograniu z rzutu rożnego od Macieja Wojczuka nie miał żadnego problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Jednak pogoda nie sprzyjała i w nasze szeregi wkradła się ospałość co skończyło się remisem w 20 min.

Po przerwie zaczeliśmy budować przewagę, szybka akcja Kamila Pajnowskiego i piłka znów ląduje w bramce.W 58 minucie kibice bialczan znowu mieli powody do radości. Kamil Kocoł wykonał krosowe podanie do Macieja Wojczuka, który zagrał głową wzdłuż bramki, gdzie wbiegający Jakub Syryjczyk efektownie umieścił futbolówkę w bramce. Brawa także dla Macieja Zagórskiego, który bezbłędnie przeczytał zamiary Adama Nowaka i obronił rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym.

W 71 minucie bialczanie po raz kolejny odskoczyli na dwie bramki. W roli głównej wystąpił Kamil Kocoł, który po podaniu od Przemysława Grajka precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza Avii. W końcowych minutach goście przeprowadzali wiele ataków na bramkę Podlasia jednak udało się utrzymać korzystny wynik.

Podlasie Biała Podlaska – Avia Świdnik 4:3 (1:1)
Bramki: Mateusz Maciak 5′, Kamil Pajnowski 49′, Jakub Syryjczyk 58′, Kamil Kocoł 71′ – Paweł Komar 20′ (gol samobójczy), Krystian Mroczek 66′, Piotr Prędota 87′

Podlasie: Zagórski – Renkowski, Maciak (40′ Konaszewski), Łakomy, Komar – Kocoł (85′ Leśniak), Andrzejuk (46′ Syryjczyk), Grajek, Pajnowski – Kruczyk (60′ Dmowski), Wojczuk (72′ Zabielski).

Avia: Wójcicki – Wrzesiński, Mazurek, Kołodziej, Barański – Wołos (71′ Maluga), Głaz (62′ Mroczek), Orzędowski, Czułowski (77′ Prędota), Lusiusz – Nowak.

Żółte kartki: Artur Renkowski, Jakub Syryjczyk – Sebastian Wrzesiński
Niewykorzystany rzut karny: 
Adam Nowak 65′ (obrona bramkarza)
Widzów: 500
Sędziował: 
Piotr Burak (Zamość).

fot. Cezary Hince