Kolejny ważny krok w stronę utrzymania!

Po ostatnim spotkaniu tej rundy na naszym boisku dodajemy do naszego konta kolejne 3 punkty. Podhale Nowy Targ ulega bialczanom 2:1. Sobotnie zwycięstwo niemal gwarantuje utrzymanie w lidze lecz nadal trzeba obserwować sytuacje w tabeli.

Pierwszą bramkę zdobył Paweł Komar w 24 minucie meczu. Wykorzystując błąd obrońców pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Drugim strzelcem był Kamil Kocoł, który w 52 minucie nie miał żadnych problemów z pokonaniem golkipera Podhala. Bramkę dla gości zdobył w 84 minucie Marcin Przybylski po rzucie wolnym z niebezpiecznej dla nas pozycji.

Pomeczowy komentarz asystenta trenera Przemysława Sałańskiego:
„Graliśmy dzisiaj konsekwentnie tak jak zakładaliśmy, chcieliśmy grać nisko,nie dawać rozwijać akcji dla przeciwnika i wychodzić z kontrami i to nam się udało. Strzeliliśmy dwie bramki co prawda szkoda tej straconej bo pod koniec meczu wkradły się dodatkowe nerwy. Najważniejsze jest to, że chłopcy wierzą w to co im przekazujemy, wierzą w ten styl gry, który mamy i przynosi nam punkty.”

W następnej kolejce nasi podopieczni zagrają na wyjeździe ze Stalą Rzeszów (16 czerwca, 17:00).

Podlasie Biała Podlaska – Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0)
Bramki: Paweł Komar 24′, Kamil Kocoł 52′ (rzut karny) – Marcin Przybylski 84′

Podlasie: Zagórski – Renkowski, Konaszewski, Łakomy, Komar – Zabielski (70′ Andrzejuk), Grajek (80′ Syryjczyk), Nieścieruk, Kocoł (72′ Dmowski), Pajnowski (59′ Kosieradzki) – Wojczuk (63′ Kruczyk).

Żółte kartki: Tomasz Nieścieruk, Artur Renkowski, Marcin Kruczyk – Arkadiusz Lewiński