Budowa nowego stadionu już trwa!

Nadeszła dla Nas wielka chwila po wielu latach obecny wysłużony stadion doczekał się modernizacji. Rozpoczął się pierwszy etap inwestycji , w którym powstanie trybuna wschodnia na ponad 3 tyś. miejsc, zaplecze sportowo-socjalne, siłownia oraz hala sportowa dla uczniów “Ekonomika”. Wykonawcą projektu będzie firma S-Sport z Katowic, która współpracowała przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie oraz ma na koncie dużo innych dużych projektów.

Całkowity koszt inwestycji jaki ponosi miasto wynosi 40 mln zł, jednak cześć tej kwoty, a dokładnie 10 mln zł miasto uzyskało z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Prace zaczną się od budowy nowego parkingu oraz rozbiórki starych trybun. Następnie będą przeprowadzane prace ziemne i konstrukcyjne -wyjaśnia Artur Tabiszewski dyrektor firmy S-Sport.

Obecny obiekt ma już 44 lata i nie był przez ten czas gruntownie modernizowany. Docelowo na nowym obiekcie będą się odbywać rozgrywki klubu Podlasie ale także inne imprezy dzięki czemu stadion będzie prężniej funkcjonować.

Na czas budowy rozgrywki będą się odbywać na sąsiednim boisku ze sztuczną nawierzchnią do, którego będą dokupione trybuny.

Wizualizacja: UM Biała Podlaska