Pierwsza sroga porażka

Pierwszy mecz, który można powiedzieć, że odbył się u nas zakończył się niezbyt ciekawie dla piłkarzy Podlasia. Przegraliśmy aż 4:1 mimo bardzo szybko zdobytej przewagi na 1:0 w 3 minucie meczu.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, bramka padła już w 3 minucie dzięki Patrykowi Czułowskiemu. Pare minut później Hutnik ze stałego fragmentu gry posłał piłkę w światło bramki ale piłka odbiła się od poprzeczki po potężnym strzale. Wkradło się trochę błędów w obronie co poskutkowało stratą aż czterech bramek.

Pomeczowy komentarz trenera Podlasia:
„Dzisiejszy mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, szybko zdobyliśmy bramkę i  mieliśmy dużo sytuacji żeby zdobyć kolejne ale niestety po błędzie zespołu straciliśmy prowadzenie. Trzeba też przyznać, że przyjechał bardzo dobry zespół, już w pierwszej połowie stworzył sobie dużo korzystnych sytuacji. W drugiej połowie czerwona kartka dla Pawła Komara spowodowała zmianę naszego stylu gry ale przede wszystkim przeszkodziła nam utrzymać wynik czy tez pokusić się o kolejną bramkę. Nieodpowiedzialne zachowanie zawodników przy stałych fragmentach gry spowodowało stratę kolejnych dwóch bramek i teoretycznie mecz się dla nas zakończył i już nie byliśmy w stanie odpowiedzieć przeciwnikowi.”

Następnym rywalem Podlasia będzie Sokół Sieniawa, spotkanie już 19 września o godz 17.00 w Sieniawie.

Podlasie Biała Podlaska — Hutnik Kraków 1:4 (1:1)
Bramki: Patryk Czułowski 3′ – Dariusz Gawęcki 24′, 80′, Krzysztof Świątek 65′, 90+2′

Podlasie: Zagórski — Renkowski, Łakomy, Konaszewski (87′ Mitura), Komar — Andrzejuk, Nieścieruk (77′ Dmowski), Czułowski, Syryjczyk (66′ Łukanowski), Dmitruk (76′ Martynek) — Kruczyk (76′ Chmielewski).

Żółte kartki dla Podlasia: Paweł Komar x2, Tomasz Nieścieruk, Patryk Czułowski
Czerwona kartka: Paweł Komar 62′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Jakub Pieron (Kielce).