Tym razem jest punkt!

Sobotnie derby Podlasia zakończyły się remisem 1:1. Wynik spotkania uratował Mateusz Chyła w doliczonym czasie gry drugiej połowy spotkania. Ten jeden punkt nie zmienia sytuacji w tabeli, Podlasie dalej zamyka tabele czwartej grupy. Mimo wszystko jest to dobra wiadomość po długiej serii przegranych spotkań.

Spotkanie było  otwarte, obie drużyny miały swoje szanse, dopiero w 63 minucie bramkarza Podlasia mocnym strzałem pokonał Krzysztof Pietluch. Po straconej bramce bialczanie usiłowali też zdobyć bramkę i udało się to dopiero w doliczonym czasie gry. Szansę wykorzystał Mateusz Chyła, który posłał piłkę do bramki głową pokonując golkipera Wólczanki.

jestesmy dwojako zadowoleni bo trzeba punktowac w kazdym spotkraniu chociaz po jeden punkt aczkolwoek z przebiegu meczy wynikaly sytuacje dal jednej i drugiej druzyny, moglismy ten mecz wygrac ale moglosmy przegrac, jestem zadowolony z chlopakow ze dali z siebie bardzo duzo pokazali charakter walczyli do konca, nie wycofali sie, nie wybijali pilek starali sie grac pilke z dobrym przeciwnikiem.

Komentarz pomeczowy trenera:
“Jesteśmy dwojako zadowoleni bo musimy punktować w każdym spotkaniu chociaż jednym punktem, aczkolwiek podczas meczu wynikały sytuacje dla jednej i drugiej drużyny, mogliśmy ten meczy wygrać ale mogliśmy także przegrać. Jestem zadowolony z chłopaków, dali z siebie bardzo dużo, pokazali charakter i walczyli do końca. Nie wycofywali się i nie wybijali piłek, starali się grać piłkę z dobrym przeciwnikiem i to się opłaciło w postaci bramki wyrównującej.”

Kolejnym przeciwnikiem Podlasia będą Wiślanie Jaśkowice, spotkanie odbędzie się 6 października o godzinie 13.00.

Podlasie Biała Podlaska – Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Chyła 90+1′ – Krzysztof Pietluch 63′

Podlasie: Wrzosek – Andrzejuk, Chyła, Konaszewski (70′ Leśniak), Łakomy – Komar, Renkowski (82′ Dmitruk), Czułowski, Nieścieruk (87′ Tkaczuk), Dmowski (60′ Syryjczyk) – Kruczyk (85′ Łukanowski).

Żółte kartki: Tomasz Andrzejuk – Patryk Zygmunt, Geronimo Viscovich
Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).