Lekcja dla jednego z liderów

Nie małą niespodziankę sprawili piłkarze Podlasia w tę Sobotę, mecz z Hutnikiem Kraków zakończył się zwycięstwem 2:0. Początek należał do gospodarzy, gdyż pierwszy kwadrans spotkania zdecydowanie należał do nich.

Hutnik miał swoje szanse jednak żadnej z nie wykorzystał, sytuacje sam na sam zmarnował Kamil Sobala. Podlasie zaczyna się rozkręcać, szanse miał Bartłomiej Tkaczuk, który wysłał potężną bombę tuż nad bramką rywala. Nadchodzi 34 minuta przechwyt piłki na części rywala, podanie do Jakuba Syryjczyka, strzał na słupek i Podlasie do przerwy prowadzi 1:0.

Po przerwie bialczanie znów atakują, rzut wolny wykonany przez Syryjczyka wykańcza Damian Leśniak  posyłając piłkę głową wprost do bramki Hutnika. Gospodarze zaczynają już wątpić w zmianę tego wyniku. Poskutkowało to wygraną Podlasia a wynik znów został zaniżony przez nie podyktowany rzut karny. Gospodarze sami o tym wiedzieli jednak sędzia nie widział wykroczenia na Mateuszu Chmielewskim. Dobra passa trwa, kolejne trzy punkty ląduje na koncie Podlasia co powoduje 15 miejsce w tabeli, punktowo na równi z Sokołem Sieniawa.

Następnym rywalem będzie właśnie Sokół Sieniawa, spotkanie  23 marca o godz. 14.00 w Piszcacu.

Wyniki pozostałych drużyn:
Podhale Nowy Targ 4-0 Wisła Sandomierz 16 marca, 14:00 (200)
Chełmianka Chełm 2-2 Wólczanka Wólka Pełkińska 16 marca, 14:00 (300)
Stal Rzeszów 4-0 Wiślanie Jaśkowice 17 marca, 12:00
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 Orlęta Radzyń Podlaski 16 marca, 15:00 (700)
Motor Lublin 1-0 Avia Świdnik 16 marca, 17:00 (3952)
Stal Kraśnik – Soła Oświęcim 17 marca, 14:00
Sokół Sieniawa – Spartakus Daleszyce 17 marca, 14:00
Hutnik Kraków 0-2 Podlasie Biała Podlaska 16 marca, 15:30
Czarni Połaniec 2-3 Wisła Puławy 16 marca, 14:00

Hutnik Kraków – Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:1)
Bramki: Jakub Syryjczyk 34′, Damian Leśniak 49′

Hutnik: Zając – Jaklik, Kołodziej (55′ Bukowczan), Bienias, Tetych – Sobala, Reczulski (46′ Świątko), Gawęcki (79′ Ptak), Świątek, Radwanek (46′ Marszalik) – Kotwica (46′ Hadzlik).

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Chyła, Konaszewski, Leśniak – Tkaczuk (74′ Kruczyk), Dmowski (80′ Nieścieruk), Kaznokha (90+4′ Mitura), Kosieradzki (83′ Dmitruk), Andrzejuk – Syryjczyk (74′ Chmielewski).

Żółte kartki: Mariusz Bienias – Mateusz Konaszewski, Kamil Dmowski, Patryk Mitura