Motor odjechał

Sobotnie derby z Motorem zakończyły się porażką Podlasia 1:3. Drużyna z Lublina świętuje już piąte zwycięstwo w tym sezonie natomiast Podlasie przegrywa drugi raz. Nie był to łatwy mecz nie ma co się oszukiwać przeciwnik walczył o trochę inne cele niż Podlasie. Mimo to pozycja w tabelce bezpieczna (15 miejsce) z trzema punktami przewagi nad Spartakusem Daleszyce.

Goście zaczęli bardzo ofensywnie, zdecydowanie dominowali na boisku. Szybko udało się im zdobyć gola ze stałego fragmentu gry. Szymon Kamiński zapunktował już 15 minut po gwizdku.6 minut później było już 2:0. Po rajdzie i dośrodkowaniu Michała Palucha bramkę zdobył Mateusz Majewski.

Druga połowa wyglądała całkiem inaczej, Podlasie wzięło się do pracy i Motor musiał uciekać do ofensywy, bramka dla Podlasia wisiała w powietrzu i udało się to dla Marcina Kruczyka, który w 82 minucie zdobył gola kontaktowego. Jednak goście szybko przypomnieli, że to oni mają zwyciężyć i 30 sekund po bramce Podlasia mecz zamknął Michał Gałecki.

Kolejnym rywalem bialczan będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, spotkanie 10 kwietnia o godz 17.00 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin 1:3 (0:2)

gole: Kruczyk 82’ – Kamiński 16’, Majewski 22’, Gałecki 83’.

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Chyła, Konaszewski (87’ Całka), Komar, Andrzejuk – Kosieradzki (90’ Mitura), Dmowski (70’ Nieścieruk), Kaznocha (81’ Dmitruk), Syryjczyk
(76’ Chmielewski) – Kruczyk.

Motor: Adrian Olszewski – Maksymilian Cichocki (89’ Michał Wołos), Michal Ranko, Bartosz Waleńcik, Kamil Pajnowski – Konrad Nowak (64’ Dawid Pożak), Michał Gałecki (90’ Kamil Kumoch), Szymon Kamiński, Tomasz Brzyski (84’ Marcin Michota) – Michał Paluch, Mateusz Majewski (72’ Grzegorz Bonin). Trener: Robert Góralczyk.

Żółte kartki: Konaszewski, Kruczyk.

Sędzia: Artur Szelc (Krosno).