Dobry początek…

Piłkarze Podlasia mają już za sobą 23 kolejkę rozgrywek 3 ligi. Kolejne trzy punkty były jak na wyciągnięcie ręki jednak KSZO zabiera te punkty dla siebie. Mimo to bialczanie wciąż utrzymują bezpieczne miejsce w tabeli mając na koncie 20 punktów oraz 2 punkty przewagi nad Czarnymi Połaniec, którzy zaczynają strefę spadkową.

Podlasie spotkanie zaczęło bajecznie, pierwsza bramka od świeżo upieczonego zawodnika czyli Mychajła Kaznokha. Trzy minuty po rozpoczęciu spotkania, solidny strzał pokonał golkipera KSZO. Dalsze minuty przynosiły kolejne szanse na zdobycia gola a gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia. W 28 minucie zapunktował Mariusz Chmielewski podwyższając wynik do 2:0. Taki stan pozostał do przerwy.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę KSZO zaczyna wracać do gry. Rywale zaczynają się nakręcać a sędzia też trochę im w tym pomógł ale dużo złego podziało się tylko i wyłącznie z winy Podlasia. 57 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sędzia dopatrzył się faulu Mateusza Konaszewskiego w polu karnym i pokazał pierwszą 11-tkę. Na bramkę bez trudnu zamienił ją Michał Grunt. Następnie w 72 minucie Bartłomiej Tkaczuk zbyt daleko wypuszcza piłkę, próbując ją odzyskać zaatakował wślizgiem, który został oceniony przez sędziego na czerwoną kartkę. Dalej było jeszcze gorzej Maciej Wrzosek wznawiając grę kładzie piłkę na ziemi i podnosi ją ponownie.Skutek? Rzut wolny z pola karnego i kolejna stracona bramka. Chwile później w 80 minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką przez Pawła Komara i znów dyktuje rzut karny, kolejna stracona bramka.

W następnej kolejce Podlasie podejmie Stal Rzeszów  spotkanie w Piszczacu 13 kwietnia o godzinie 15.00.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Podlasie Biała Podlaska 3:2 (2:0)
Bramki: Michał Grunt 57′ (rzut karny), 80′ (rzut karny), Jakub Kapsa 77′ – Mychajło Kaznokha 3′, Mariusz Chmielewski 28′

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Chyła Konaszewski (85′ Mitura), Komar – Andrzejuk, Kosieradzki (80′ Martynek), Kaznokha, Dmowski (70′ Nieścieruk), Chmielewski (60′ Syryjczyk) – Kruczyk (60′ Tkaczuk).