Trudny mecz i trudny wynik

Podlasie na długo zapamięta 24 kolejkę spotkań 3 ligowych . Stal Rzeszów pokonała bialczan 7:0.Jest to kolejny mecz bez pozyskania punktów ale nie zmienia sytuacji Podlasia,które nadal utrzymuje 15 miejsce w tabeli ze stratą 2 punktów do Wiślan. Natomiast Stal zajmuje 2 pozycję mając 2 niedowagi do Podhala Nowy Targ.

Przeciwnik rozpoczął ostrzał już w 13 minucie, spóźniona reakcja obrony i Tomasz Płonka dostaje klarowną szanse na strzelenie bramki, daleko wysunięty Maciej Zagórski miał minimalne szanse w starciu z Płonką. Kilka minut później w 21 minucie sędzia dyktuje rzut karny, wykonuje go Łukasz Mozler. Zagórski wyczuł jego intencję i broni strzał, niestety piłka opuszcza linie boiska i goście mają rzut rożny, po chwili poprawka i Mozler podwyższa na 2:0. Podlasie próbowało ustrzelić coś także dla siebie i miało nawet taką sytuację, która powinna zakończyć się bramką jednak znów zawiodła skuteczność.

Po przerwie Stal kontynuowała, posypał się grad bramek, hat tricka zdobywa Tomasz Płonka, bialczanie są bezsilni.

W następną sobotę (20 kwietnia) Podlasie wyjeżdża na spotkanie z Chełmianką, mecz o godzinę 16.00

Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów 0:7 (0:2)
Bramki: Tomasz Płonka 13′, 69′, 83′, Łukasz Mozler 22′, Dominik Chromiński 53′, Damian Nowacki 81′, Szymon Kobusiński 87′

Podlasie: Zagórski – Renkowski (84′ Całka), Chyła, Mitura, Łakomy, Andrzejuk – Syryjczyk (64′ Kosieradzki), Nieścieruk, Kaznokha (64′ Dmowski), Chmielewski (74′ Martynek) – Kruczyk (79′ Dmitruk).

Stal: Otczenaszenko – Trznadel (72′ Ceglarz), Kostkowski (72′ Basista), Szeliga, Mozler – Sierant (72′ Kobusiński), Ligienza (72′ Nowacki), Reiman, Chromiński – Goncerz (76′ Nawrot), Płonka.

Żółta kartka: Marcin Kruczyk
Niewykorzystany rzut karny: Łukasz Mozler 21′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).