Kiepskie nastroje przed Wielkanocą

Podopieczni Przemysława Sałańskiego wracają z wyjazdu nie zdobywając punktów. Jest to już piąta porażka Podlasia, która tym razem doprowadziła drużyna do pierwszego miejsca spadkowego z trzeciej ligi. Bialczan wyprzedza Soła Oświęcim oraz Wiślanie Jaśkowice.

Początkowo obie drużyny miały swoje szanse ale zabrakło tego decydującego strzału, przełom nastąpił w 26 minucie kiedy to piłkarz gospodarzy Paweł Uliczny zaserwował dla golkipera Podlasia solidne okienko. Sytuacja ta napędziła Chełm i zmusiła Podlasie to bardziej śmiałych ataków. Mimo to żadna z drużyn do przerwy nie przedstawiła nam kolejnej bramki.

Po zmianie stron Chełmianka szybko powiększa przewagę. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Michał Efir dośrodkował a tam czekali już zawodnicy, którzy wykorzystali tą sytuację, w 50 minucie piłkę do bramki bialczan “pakuje” Rafał Kursa. Chełmianka była już pewna trzech punktów gdy bardzo dobrą sytuację uzyskał Marcin Kruczyk, jednak Marcin oddając strzał z bliskiej odległości nie trafia w bramkę. Jak dobrze wiadomo nie wykorzystane sytuację się mszczą. w 76 min. po szybkiej kontrze Krzysztof Zawiślak podwyższa na 3:0. Niecałe dwie minuty później Podlasie zdobywa bramkę. Sędzia podyktował jedenastkę po przewinieniu Przemysława Kwiatkowskiego, karnego wykorzystał Mariusz Chmielewski, strzelając tuż przy słupku. Chełmianka próbowała podwyższyć swoje prowadzenie, pomógł nawet sędzia, który wręczył dla Pawła Komara czerwoną kartkę. Mimo przewagi liczebnej Chełmianka nie zmieniła już wyniku spotkania.

Niestety bialczan czeka kolejny trudny mecz, do Białej Podlaskiej przyjeżdża lider tabeli Podhale Nowy Targ, spotkanie 27 kwietnia (sobota) o godzinie 16.00 na stadionie PSW przy ulicy Sidorskiej 105.

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 3:1 (1:0)
Bramki: Paweł Uliczny 26′, Rafał Kursa 50′, Krzysztof Zawiślak 74′ – Mariusz Chmielewski 76′ (rzut karny)

Chełmianka: Osuch – Kursa, J. Niewęgłowski, Chodziutko, Kwiatkowski, Koszel (88′ Kompanicki), Uliczny, Czułowski, Kocoł (73′ Aftyka), Efir (62′ Szpak), Zawiślak (78′ Pioś).

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Chyła (82′ Nieścieruk), Konaszewski, Komar, Andrzejuk, Kosieradzki (60′ Martynek), Kaznokha, Dmowski, Syryjczyk (73′ Leśniak), Kruczyk (64′ Chmielewski).

Żółte kartki: Przemysław Kwiatkowski – Paweł Komar x2
Czerwona kartka: Paweł Komar 90′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).