Podlasie punktuje

Kolejne sobotnie spotkanie w Białej Podlaskiej zakończyło się dla bialczan dobrym wynikiem 3:0. Dzięki kolejnej wygranej szanse na utrzymanie Podlasia w 3 lidze rosną. Brakuje tylko trzech punktów do Wiślan oraz Soły, które są na bezpiecznych miejscach.

Jak wskazuje wynik gospodarze mieli mecz pod kontrolą, bramkę było czuć już od samego początku. Niestety pierwszy gol padł dopiero w 39 minucie, dzięki szybkiej kontrze oraz zagraniu do Artura Renkowskiego, który wykorzystał okazję. Druga połowa także pod kontrolą Podlasia co prawda goście próbowali i mieli do tego okazje. Druga bramka to zasługa dobrze wykonanego rzutu karnego przez Mariusza Chmielewskiego w 75 minucie. Parę chwil później Jarosław Kosieradzki dokonuje przechwytu w środku pola i biegnie wprost do bramki gości, podwyższa na  3:0.

W następnej kolejce Podlasie zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (8 maja, godz .17:00)

Podlasie Biała Podlaska – Wiślanie Jaśkowice 3:0 (1:0)
Bramki: Artur Renkowski 39′, Mariusz Chmielewski 75′ (rzut karny), Jarosław Kosieradzki 85′

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Mitura, Łakomy, Konaszewski, Komar – Syryjczyk (67′ Kosieradzki), Kaznokha (85′ Całka), Leśniak (88′ Dmitruk), Tkaczuk (46′ Andrzejuk) – Chmielewski (80′ Dmowski).

Wiślanie: Sendorek – Archipow, Galos, P. Morawski, Ślęczka – Kuliszewski (67′ Czarnecki), Żaba, M. Morawski (90′ Balcer), Szewczyk, Lampart – Wcisło (67′ Kołton).

Żółte kartki: Mychajło Kaznokha, Patryk Mitura, Kamil Dmowski – Krzysztof Sendorek, Michał Morawski
Sędziował: Paweł Sitkowski (Kąkolewnica).