Utrzymanie coraz dalej

Kolejne spotkanie Podlasia w Piszczacu nie zakończyło się korzystnym wynikiem dla bialczan, Avia pokonała Podlasie 2:0 utrudniając jeszcze bardziej sprawę z utrzymaniem w lidze. Podlasie wciąż rozpoczyna strefę spadkową mając na koncie 26 punktów, tracąc przy tym 3 punkty do Wiślan oraz 6 punktów do Soły Oświęcim.

Gospodarze chcieli przejąć kontrolę na boisku już od samego początku jednak szybka akcja Wojciecha Białka w 9 minucie pokazała na co stać przeciwnika. Szybko stracona bramka nie złamała piłkarzy Podlasia i cały czas próbowali szturmować bramkę gości. Szczęście miał Maciej Wrzosek, golkiper gospodarzy, który w 36 minucie wybiegł z bramki na tyle daleko, że zostawił dla przeciwnika otwarte okienko.  Okazji nie wykorzystał Sebastian Dziedzic strzelając nad poprzeczką.

Po przerwie gospodarze zaczynają się robić nerwowi, wciąż przegrywają 0:1, sytuację pogarsza w 66 minucie stały fragment gry pod bramką Podlasia, golkiper Podlasia oślepiony słońcem odbija piłkę i tym razem na jego nieszczęście wpada do bramki podbijając wynik na 0:2. Blisko zdobycia bramki był Michajło Kaznocha, piłka wykonana z rzutu wolnego dotyka poprzeczki, stałe fragmenty grały zdecydowaną rolę w grze bialczan i stanowiły jakieś zagrożenie. Mimo to Avia pokazała tylko jedną bramkę i gdyby nie oddana bramka w 66 minucie spotkanie mogło by wyglądać inaczej.

W następnej kolejce Podlasie zagra na wyjeździe ze Sołą Oświęcim (18 maja, godz 17.00)

Podlasie Biała Podlaska – Avia Świdnik 0:2 (0:1)

Bramki: Wojciech Białek 9′, Maciej Wrzosek 66′ (gol samobójczy)

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Mitura, Łakomy, Chyła, Komar (46′ Tkaczuk) – Kosieradzki (61′ Chmielewski), Nieścieruk (46′ Dmowski), Leśniak (60′ Kaznokha), Andrzejuk – Martynek (46′ Syryjczyk).

Avia: Wójcicki – Plesz, Mykytyn, Głaz, Lusiusz (90′ Niewiński) – Maluga, Mroczek, Darmochwał (90′ Jaśkiewicz), Dziedzic, Kuliga – Białek (85′ Strug).

Żółte kartki: Patryk Mitura, Tomasz Andrzejuk, Jarosław Kosieradzki, Mateusz Chmielewski, Mateusz Łakomy – Mateusz Lusiusz
Sędziował: Karol Krzak (Mielec).