Walczyli do końca!

Sobotnie spotkanie trzecioligowych drużyn zakończyło się wynikiem 2:1 dla bialczan. Był to kolejny w tym momencie niezwykle ważny krok w celu utrzymania w lidze. Gospodarze grali o wszystko natomiast goście już dawno pożegnali się z trzecią ligą mimo to postanowili nie sprzedać łatwo skóry. Obecnie Podlasie znajduje się na 15 miejscu w tabelce. Soła zremisowała z Wisłą Puławy, więc topnieje jej przewaga nad drużyną z Białej teraz znajduje się wyżej tylko o 2 punkty.  Czekamy także na przełożony mecz Wiślan z Sokołem Sieniawa. Odbędzie się on dopiero 5 czerwca z powodu złego stanu boiska.

Gospodarze od samego początku wzięli się do pracy, w 6 minucie Mychajło Kaznokha przechwycił piłkę i rozpoczął akcję, którą wykończył Jakub Syryjczyk. Podlasie od początku szturmowało bramkę gości jednak bialczanie zepsuli dużo akcji przez co musieli się ostro napracować w drugiej części spotkania.

Po przerwie Spartakus dostał rzut rożny(sędzia dopatrzył się przewinienia Mateusza Łakomego), wykorzystał go Piotr Ostrowski w 56 minucie, golkiper Podlasia wyczuł intencje strzelca i mało brakowało a spotkanie wyglądało by inaczej. Po tym incydencie kolejne minuty uciekały a gra była coraz bardziej nerwowa, błędy a przez nie kolejne niewykorzystane sytuacje. Wybawicielem okazał się w 86 minucie Paweł Zabielski, który parę minut wcześniej wszedł na boisko.

Podlasie wciąż jest w grze, walczy a trener już przygotowuje plan na mecz z Wisłą Sandomierz, który odbędzie się w sobotę 1 czerwca o godz 14.00 na obecną chwilę w Piszczacu. Miejsce spotkania może ulec zmianie o zmianach będziemy informować.

Podlasie Biała Podlaska – Spartakus Daleszyce 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Syryjczyk 6′, Paweł Zabielski 86′ – Piotr Ostrowski 56′ (rzut karny)

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Chyła, Łakomy, Konaszewski, Andrzejuk – Kosieradzki (74′ Zabielski), Kaznokha, Dmowski, Martynek (61′ Tkaczuk) – Syryjczyk (78′ Chmielewski).

Spartakus: Pietras – Krzeszowski, Bednarski, Blicharski, Dziedzic (61′ Kokosza) – Zawadzki (46′ Bogacz), Brożyna (61′ Wychowaniec), Ostrowski, Jeziorski, Wołowiec (46′ Kaleta) – Sot (46′ Maciejski).

Żółte kartki: Tomasz Andrzejuk, Jakub Syryjczyk, Bartłomiej Tkaczuk, Paweł Zabielski – Piotr Ostrowski, Bartosz Bogacz, Seweryn Kaleta, Adrian Wychowaniec, Kacper Kokosza
Sędziował: Paweł Sitkowski (Kąkolewnica).