Podlasie żegna się z kibicami świetnym spotkaniem

Ostatnia kolejka sezonu 3 ligi grupy IV rozegrana u siebie zakończyła się pokaźnym zwycięstwem Podlasia nad Wisła Sandomierz.  Bialczanie rozstrzelali rywala 5:2 przy okazji odgrywając przyjazne kibicom widowisko. Piłkarze nie odpuszczają i chcą utrzymać możliwość rozrywek w 3 lidze. Sytuacja w tabeli wygląda następująco: Podlasie plasuje się obecnie na 15 miejscu czyli rozpoczyna strefę spadkową szczebelek niżej Wiślanie, taka sama ilość punktów ale mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. Nad klubem z Białej znajduje się Wisła Sandomierz z przewagą tylko 1 punktu oraz Soła Oświęcim, która dotychczas zdobyła tylko 2 punkty więcej. Niedaleko także do Wólczanki z 38 punktami.

Podlasie dobrze rozpoczęło spotkanie, już w 15 minucie prowadzenie zapewnił Jarosław Kosieradzki dzięki podaniu od Jakuba Syryjczyka. Na dokładkę w 26 minucie do ataku ruszył Kamil Dmowski i bez problemu pokonał golkipera gości. Do przerwy gospodarze próbowali dalej strzelać jednak padło dużo nie wykorzystanych sytuacji.

Po powrocie z szatni bialczanie jakby przygaśli, Wisła zdołała zepchnąć gospodarzy do obrony. Niestety piłkarze obudzili się dopiero po stracie  bramki . Odpowiedzialny za nią był Marcin Sudy w 55 minucie. Gospodarze nie mogli odpuścić i dwie minuty później odpowiedzieli kolejną bramką. Leżący w polu karnym Kamil Dmowski kompletnie się tego nie spodziewał ale zdobył kolejnego gola dzięki Mateuszowi Konaszewskiemu, który kopnął w niego piłkę. Chwile później z obrońcami zatańczył Kamil Dmowski i zdobył na swoje konto kolejną bramkę dla Podlasia. Na koniec spotkania rzut wolny świetnie wykorzystał Damian Nogaj, konkretne uderzenie z wysokości pola karnego nie dało szans dla Macieja Wrzoska. Spotkanie zakończył Mychajło Kaznocha, w doliczonym czasie zdobył już ostatniego piątego gola dla Podlasia.

Teraz Podlasie czeka ostateczny test czyli wyjazdowe spotkanie z Wisłą Puławy (8 czerwca, 17:00).

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Sandomierz 5:2 (2:0)
Bramki: Jarosław Kosieradzki 15′, Kamil Dmowski 26′, 61′, Jakub Syryjczyk 58′, Mychajło Kaznokha 90+2′ – Marcin Sudy 55′, Damian Nogaj 90′

Podlasie: Wrzosek – Renkowski (86′ Zabielski), Chyła, Łakomy, Konaszewski, Andrzejuk – Kosieradzki (75′ Tkaczuk), Kaznokha, Leśniak (71′ Nieścieruk), Dmowski (78′ Martynek) – Syryjczyk (67′ Chmielewski).

Wisła: Wierzgacz – Wilk, Kolbusz, Czerwiak (46′ Sornat) -Piątkowski (80′ Konefał), Kamiński (90′ Danieluk), Sudy, Bętkowski, Nogaj -Piechniak, Pasternak (62′ Poński).

Żółta kartka: Szymon Czerwiak