Czym kierować się przy wyborze odzieży treningowej?

Niezależnie od tego, czy stawiasz właśnie pierwsze kroki w świecie fitnessu, czy też jesteś już doświadczonym sportowcem, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że do każdego treningu warto być odpowiednio przygotowanym. Oznacza to zarówno konieczność zaopatrzenia w sprzęt czy akcesoria niezbędne do ćwiczeń, jak i właściwy wybór ubioru, odpowiedni do typu planowanej aktywności. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odzieży treningowej?

Przede wszystkim materiał

Najważniejszą właściwością ubrań na siłownię, trening na zewnątrz czy w domu, jest rodzaj materiału, z którego dane elementy sportowej garderoby zostały wykonane – to on w dużej mierze decyduje, na ile komfortowo będziesz czuć się podczas wykonywania ćwiczeń.

Warto zainwestować w koszulki, spodenki czy legginsy wyprodukowane z wysokiej jakości tkanin, które zapewnią właściwe odprowadzanie wilgoci z ciała podczas treningu oraz nie będą ograniczały ruchów.

Dobrym wyborem będzie połączenie poliestru z elastanem, wykazujące się szczególną elastycznością i zapewniające ochronę przed zapoceniem, lub miękka bawełna, gwarantująca wygodę i swobodę ruchu.

Dobór do rodzaju aktywności

W zależności od typu zaplanowanego treningu, właściwie dobrana odzież treningowa powinna zapewnić ciału odpowiednią izolację termiczną (szczególnie jeśli planujesz aktywność na świeżym powietrzu przy chłodnych warunkach atmosferycznych) lub wręcz przeciwnie – pożądaną lekkość i chłodzenie ciała (jeśli ćwiczysz np. na siłowni).

Warto też zwrócić uwagę, by krój wybranych elementów odzieży zapewniał nam wygodę i komfort oraz nie przeszkadzał nam w należytym skupieniu się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

Comments are closed.