Dobór długości kijków do nart – od czego zależy?

Kijki do nart są bardzo ważny elementem wyposażenia narciarskiego. Jeżeli nie używasz kijków do nart, możesz nabrać złych nawyków podczas samej jazdy. Kije narciarskie mają pomóc w zachowaniu równowagi oraz zachowaniu właściwej postawy. Czy zauważyłeś, że to właśnie kijki narciarskie stoją za tym, że w sposób automatyczny prostujemy plecy bądź trzymamy ręce bliżej ciała podczas jazdy? Ponadto nic nie zastąpi ich pomocy na płaskiej powierzchni, gdzie pomagają nam się odpychać.

Jak ważna jest długość kijków do nart?

Pamiętaj, że kijki narciarskie muszą być odpowiednie do Ciebie dopasowane, aby w stu procentach pełniły swoją rolę. Gdy Twoje kijki będą za krótkie, podczas skrętu będziesz się schylał, zupełnie niepotrzebnie, a ponadto będziesz kierował tułów w przód. Natomiast w przypadku zbyt długich kijków narciarskich będziesz nadmiernie i również niepotrzebnie, prostował się i odchylał w tył. Odpowiadając na powyższe pytanie – długość kijków do nart jest wręcz kluczowa!

Jakie są zasady przy wyborze kijków narciarskich

kije narciarskie

?

  • Gdy chcesz kupić kije narciarskie przez internet (dostępne pod adresem: https://dobrenarty.pl/narciarstwo/kijki-narciarskie/): koniecznie pomnóż swój wzrost przez siedem dziesiątych (0,7), a wynik zaokrąglij do pełnych pięciu centymetrów. Przykład: 160 cm x 0,7 = 112 cm, czyli długość kijka wynosić będzie 110 cm.)
  • Kupując kijki narciarskie stacjonarnie pamiętaj, aby wykonać test, polegający na tym, że obrócisz kijek w taki sposób, że jego rączka będzie się opierała o ziemię. Kolejno wyprostuj się i chwyć go w sposób bezpośredni, tuż pod talerzykiem. Przedramię z ramieniem utworzyły kąt prosty? Jeśli tak, oznacza to, że kijek ma odpowiednią dla Ciebie długość.

Comments are closed.