Gripy do hulajnogi – do czego służą?

Hulajnogi wyczynowe są obecnie bardzo popularne. Wszystko dlatego, że służą głównie do jazdy po skateparku. A to oznacza, że umożliwiają także wykonywanie szeregu ewolucji. Z tej racji bardzo istotne jest to, by zastosować dodatkowe elementy, które zapewnią użytkownikom komfort, jak również bezpieczeństwo. Dlatego wykorzystuje się gripy. To specjalny papier ścierny, który nakleja się na blat, by zwiększyć przyczepność stóp do jego powierzchni.

Z czego składa się hulajnoga?

gripy do hulajnog

Jej najważniejszym elementem jest oczywiście blat. Czyli element, na który stoi się w trakcie jazdy. W przypadku hulajnóg wyczynowych jego wytrzymałość, ale również waga są bardzo istotne. Jednocześnie, z uwagi, iż z tego rodzaju hulajnóg korzystają osoby w różnym wieku, dostępnych jest wiele rozmiarów, które są dostosowane do wzrostu, jak też wielkości stopy. Drugim, istotnym elementem jest kierownica. W jej przypadku także uchwyty, które także można określić jako grip do hulajnogi. To on właśnie zapewnia dłoniom pewny i mocny chwyt kierownicy. Ważne są oczywiście kółka, jak też łożyska. Dobre gripy do hulajnogi znajdziesz na movino.com.

Czy każda hulajnoga nadaje się do jazdy wyczynowej?

Niestety, ale tak naprawdę nie każdy sprzęt tego rodzaju nadaje się do jazdy na skateparku. Ogólna budowa jest taka sama. To znaczy, że grip do hulajnogi znajduje się na każdym blacie. W końcu nawet w trakcie jazdy po mieście bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Jednak obok hulajnóg wyczynowych spotkać można również te elektryczne. Są one znacznie większych rozmiarów, co przekłada się na wagę. To wynika także z obecności akumulatora. Na tego rodzaju sprzęcie nie powinno się jeździć na skateparku i wykonywać ewolucji, ponieważ hulajnoga nie jest do tego przystosowana. Dlatego w przypadku hulajnogi wyczynowej widać pewne, specyficzne różnice, jeśli chodzi o jej konstrukcję.

 

Comments are closed.