Kurtka narciarska – jak wybrać taką, która wytrzyma lata?

Zanim wybierzesz się na stok narciarski, musisz się upewnić, że posiadasz wszystko co niezbędne, by bez ograniczeń cieszyć się swoją pasją. Kurtki narciarskie są podstawą udanego wyjazdu. Nie mogą blokować swobody ruchów i muszą skutecznie chronić przed zimnem.

Wybranie odpowiedniego modelu, który spełnia te kryteria i w dodatku posłuży więcej niż jeden sezon, może wydawać się sporym wyzwaniem, jednak w rzeczywistości wystarczy tylko pamiętać o kilku prostych zasadach podczas ich zakupu.

Funkcjonalność przede wszystkim:

Rozmiar musi być idealnie dobrany, ponieważ zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała kurtka będą ograniczać ruchy. Jest to o tyle ważne, że błąd w tej podstawowej kwestii może skończyć się nawet wypadkiem i kontuzją. Zaśnieżone stoki, to nie tylko piękne widoki, ale też bardzo niskie temperatury, dlatego kurtka narciarska musi być ocieplana.

Nie można ryzykować wyziębienia organizmu podczas szybkiego zjazd.

Materiały używane do ocieplania są lekkie, także nie powodują żadnego dyskomfortu. Idąc dalej, nie można zapomnieć o wodoodporności – uprawianie tego sportu niesie za sobą ryzyko upadków, w trakcie których nie może dojść do przemoknięcia głębszych warstw odzieży. 

Na stoku mogą wystąpić opady śniegu albo deszczu, także ta cecha jest w kurtce narciarskiej obligatoryjna. Z drugiej strony podczas wysiłku fizycznego dochodzi do podniesienia temperatury organizmu, a zatem w odpowiedni sposób musi być regulowana wilgotność, tak by nie dopuścić do przegrzania. 

Na szczęście z łatwością można znaleźć takie kurtki narciarskie, które spełniają wszystkie te wymogi, są wykonane z wytrzymałego materiału i w dodatku są estetyczne.

Comments are closed.