Podstawowe parametry bidonu rowerowego

Ilość gadżetów, akcesoriów i różnego rodzaju dodatków, które można kupić do posiadanego roweru, potrafi nieźle zawrócić w głowie. Jak się jednak okazuje, ilość rzeczy naprawdę przydatnych, jest dość krótka, a to sprawia, że warto przyłożyć do ich wybierania naprawdę dużą uwagę. Dobrym tego przykładem jest bidon: https://sprint-rowery.pl/akcesoria-rowerowe/bidony-i-koszyki-bidonu. Wiele osób sądzi, że jak bidon rowerowy, to przede wszystkim duży, pojemny i mocny. Niestety takie wybieranie tego dodatku kończy się najczęściej posiadaniem modelu kiepsko dobranego. O czym zatem trzeba wiedzieć, gdy szuka się dobrego modelu?

Wybieramy materiał

Podstawową sprawą, o której pamięta każdy rowerzysta, gdy dokonuje wyboru bidonu rowerowego, jest to, aby był on wykonany z odpowiedniego materiału. W końcu od tego, z czego konkretnie zostanie zrobiony dany model, zależeć będzie to, czy będzie on ładny i estetyczny, lecz również mocny i oporny na działanie uszkodzeń mechanicznych, czyli np. pęknięć w wyniku uderzenia, lecz również czy będzie niewrażliwy na działanie warunków atmosferycznych. Jakie zatem materiały produkcyjne można polecić?

Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych bidonów jest wersja plastikowa. Plastikowy bidon jest tani, łatwo dostępny, a przy tym niezwykle lekki, więc nie będzie stanowił dodatkowego dociążenia do roweru. Niestety ogromną wadą takiego rozwiązania jest oczywiście to, że jest to bidon bardzo delikatny.

Jeśli chce się mieć model równie lekki, jak plastikowy, lecz jednocześnie bardzo mocy i odporny na uszkodzenia, a także można na niego przeznaczyć nieco większą kwotę, poleca się zakupienie modelu aluminiowego. Pamiętać jednak trzeba o tym, że z biegiem lat wytrącać się będą z takiego modelu szkodliwe substancje, więc trzeba go regularnie wymieniać na nowy.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Oczywiście materiał, z którego bidon rowerowy zostanie wykonany, to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, gdy kupuje się taki dodatek do roweru. Oprócz tego warto jeszcze mieć na uwadze kilka innych, równie ważnych czynników i cech charakterystycznych. O czym konkretnie mowa?

Zdecydowanie warto mieć na uwadze to, że dobry bidon rowerowy musi mieć odpowiednią, dopasowaną do potrzeb wielkość. Kupienie modelu zbyt dużego będzie nie tylko niepotrzebnym wydatkiem, lecz również będzie powodowało niepotrzebne obciążenie roweru, co w przypadku osób zajmujących się jazdą na rowerze nieco bardziej profesjonalnie, może być już kłopotem.

Innego typu ważnym czynnikiem decydującym o tym, jaki bidon wybrać, jest jego zamknięcie. Powinno być ono tak zrobione, aby nie dostawało się do niego żadne zabrudzenie w postaci piachu, błota, czy też po prostu zwykłego pyłu. Oczywiście dobre zamknięcie to też takie, które w każdych warunkach będzie szczelne, a tym samym będzie odpowiednio skutecznie zabezpieczać znajdujący się wewnątrz płyn.

Podsumowanie

Bidon rowerowy, choć jest bardzo przydatnym dodatkiem, to jednak potrafi spowodować wiele problemów podczas jego nabywania. Warto się więc do tego zadania odpowiednio przyłożyć, aby kupić model możliwie jak najlepszy.

Comments are closed.