Jaki model torby podróżnej wybrać?

Nawet największy fan plecaków może podąć decyzje, że przestaje używać swoich ulubionych, plecaków przerzuca się na torby. Plecak czy torba? Zapewne wiele osób spotkało się z takim dylematem. W większości przypadków odpowiedzi zostałaby udzielona błyskawicznie i brzmiałaby „Oczywiście, że plecak turystyczny”. Jednak w niektórych przypadkach walizka znaczenie lepiej wykona powierzone jej zadanie. Często podczas podróży służbowej czy większej wycieczki transportujemy ze sobą wiele nieporęcznego sprzętu. W takich przypadkach nie ma co ukrywać, że torba podróżna umożliwi nam zadokowanie sporej ilości rzeczy i jednocześnie komfortowo się ją nosi.

Co jest ważne podczas wyboru torby podróżnej?

Warto zaznaczyć, iż torba turystyczna torbie nie równa, ponieważ w sklepach znajdziemy wiele takich modeli, które różnią się od siebie nie tylko kształtem, ale i również rozmiarem. Podczas tworzenia koncepcji na daną torbę producenci wykorzystali uzyskane już wcześniej materiały podczas opracowywania plecaków turystycznych. Dzięki temu torby Polar Sport są wygodne, pakowne i przede wszystkim nawet najmniejszy szczegół jest dopracowany. Jednak zanim dana torba zawita do naszego domu, pierw zwróćmy uwagę na następujące kwestie:

  • wymiary- oczywiście torba powinna być tak duża, aby pomieścić cały nasz sprzęt, jaki planujemy zabrać ze sobą,
  • materiał- każdy zawsze martwi się o swój bagaż, kiedy nie ma go przy sobie np.: podczas lotu samolotem. W celu zmniejszenia zamartwiania się potencjalnym uszkodzeniem torby materiał, z jakiego została wykonana, powinien być wytrzymały oraz wodoodporny,

Duffel bag, czyli torby na poważne wyzwania

Takie właśnie torby idealnie sprawdzają się, kiedy potrzebujemy torby ekspedycyjnej, która podoła wszystkim wyzwaniom. Nazwa podchodzi od miasta Duffel, w którym stworzono pierwszy model takich toreb. Pomimo wielu lat koncept duffel bagów wcale nie został zmieniony. To nadal niezbyt finezyjna, ale bardzo wytrzymała i wygodna torba z gęstego materiału.

Comments are closed.