Jakie ciężarki na kostki wybrać?

Ciężarki na kostki to sprzęt, który nie kosztuje zbyt wiele. Za to wspomaga nasz domowy trening, co jest szczególnie ważne w czasie światowej pandemii. Obciążniki na kostki pomagają podnieść intensywność treningu. Dzięki temu nasz organizm zdecydowanie lepiej spala kalorie, a my szybciej widzimy efekty naszych ćwiczeń.

Kto najczęściej korzysta z ciężarków na kostki?

To rozwiązanie dość często wykorzystują osoby, które trenują sporty walki. Taki trening jest zdecydowanie bardziej intensywny. Sportowiec zmuszony jest do wkładania większej ilości siły w wyprowadzane ciosy.

Z obciążników na kostki korzystają też biegacze, skoczkowie, a także na przykład siatkarze. We wszystkich tych dyscyplinach bardzo ważna jest wytrzymałość mięśni nóg.

Jakie ciężarki wybrać dla siebie?

Na pierwsze treningi wybierzmy ciężarki na kostki o wadze 0,5 kilograma. Taka masa będzie bezpieczna i optymalna. Zwłaszcza jeśli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z tego typu sprzętem. Warto wiedzieć, że nasze ciało zdecydowanie bardziej odczuje ciężar, który umieścimy na końcach kończyny, w tym przypadku właśnie na kostkach. Dlatego niepozorne 0,5 kilograma może być wyzwaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym.

O czym jeszcze warto pamiętać? Oczywiście o zdrowym rozsądku. Nie przesadzajmy z ilością i intensywnością naszych ćwiczeń. Zwłaszcza na samym początku. W innym przypadku możemy sobie zafundować nieprzyjemną kontuzję…

Comments are closed.