Magnezja w różnych formach

Należy mieć świadomość, że magnezję można znaleźć w szerokim asortymencie sklepów alpinistycznych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to produkt, bez którego znaczna większość wspinaczy nie jest w stanie odbyć wyprawy. Warto wiedzieć, że magnezja w najprostszym możliwym ujęciu jest nieorganicznym związkiem chemicznym, który przeważnie występuje pod postacią białego proszku. Godny uwagi jest również fakt, że najbardziej istotnym zadaniem omawianego produktu jest wchłanianie potu znajdującego się na dłoniach wspinacza. W ten sposób nie tylko zwiększa się przyczepność, ale również pewność chwytu.

Magnezja w kostce

Warto wiedzieć, że produkt w zdecydowanej większości przypadków sprzedawany jest w firmie kostek ważących około 50 g. Ponadto wspinacz w trakcie wspinaczki dokonuje rozkruszenia magnezji do woreczka, który praktycznie cały czas znajduje się pod jego ręką. Można zaobserwować, że część osób preferuje produkt starty w drobny pył. Jest to oczywiście kwestią indywidualnych preferencji. Do zalet tego rozwiązania należy oczywiście zaliczyć łatwość i szybkość, jeżeli chodzi o nałożenie na ręce.

Magnezja w płynie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że produkt w tej wersji w swoim składzie dodatkowo zawiera alkohol, który sprawia, że magnezja jest w formie płynnej. W ten sposób użytkownik ma bardzo łatwe zadanie, jeżeli chodzi o rozprowadzanie produktu po skórze. Godny uwagi jest fakt, że zaledwie chwilę po nałożeniu produktu wspomniany wcześniej alkohol odparowuje, a uchwyt użytkownika staje się zarówno suchy, jak i pewny. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że magnezję w tej wersji można nabyć w butelce ważącej 200 g – http://www.polarsport.pl/wspinaczka/woreczki-magnezja.html.

Do wad produktu należy niestety zaliczyć konieczność nakładania go dwoma rękami. Nie ma zatem praktycznie możliwości stosowania go podczas wspinaczki górskiej.

Comments are closed.