Najlepsze błotniki do roweru górskiego, crossowego i szosowego

Wybierając błotniki rowerowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, cenę i jakość wykonania, ale również na to, aby idealnie pasowały one do konkretnego rodzaj roweru. Producenci oferują nowoczesne błotniki do rowerów górskich i szosowych, które nieco różnią się między sobą.

Czym wyróżniają się błotniki do rowerów górskich?

Rowery MTB są bardzo charakterystyczne i nie każdy rowerzysta decyduje się na montaż błotników. W pierwszej kolejności warto postawić na błotniki pełne, które są stabilne, a co najważniejsze zapewniają pełne pokrycie. Oryginalne błotniki od renomowanych producentów doskonale sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Błotnik powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu zabezpieczy nas nie tylko przed wodą i brudem, ale również przed niebezpiecznymi kamieniami, które wydobywają się spod kół. Ciekawą propozycją mogą okazać się błotniki tymczasowe, które przy dobrej pogodzie można szybko wypiąć i schować do plecaka albo specjalnej torby podsiodłowej.

Czym charakteryzują się najlepsze błotniki do rowerów szosowych?

Klasyczne rowery szosowe doskonale nadają się do jazdy po płaskich i równych nawierzchniach, które są utwardzone. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że błotniki rowerowe można podwiesić bliżej koła. Do szosówek montowane są nie tylko błotniki stałe, ale również tymczasowe. Jeżeli chodzi o modele pełne to warto wybrać błotniki, które są dodatkowo przedłużone i w charakterystyczny sposób zwężone względem zwykłych wariantów. Wielu kolarzy coraz częściej zastępuje błotniki specjalnymi listkami, które mocowane są do siodełka. Tego typu zabezpieczenie chroni wyłącznie plecy rowerzysty. Nowoczesne rowery szosowe najczęściej mają zastosowanie typowo treningowe i szosowe, dlatego też warto postawić na mniejsze i lżejsze błotniki. Osoby, które nie wiedzą jak wybrać błotniki rowerowe mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Najlepsze błotniki do roweru crossowego?

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie błotników do rowerów crossowych. W tym konkretnym przypadku warto postawić na błotniki uniwersalne, które doskonale sprawdzą się nie tylko na szosie, ale również poza nią. Projektanci błotników chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku zaskakują nowymi modelami. W dużej mierze to właśnie szeroka oferta sprawia, że można wybrać konstrukcje idealnie przystosowane do każdego terenu. Kluczem do sukcesu jest to, aby błotniki idealnie pasowały konstrukcją do ramy i wspornika. Wielu producentów oferuje również dedykowane błotniki do rowerów crossowych, które nie różnią się jednak tak bardzo od klasycznych modeli. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są również specjalne błotniki pompowane. Tego typu błotniki bez problemu można w wygodny sposób przewozić w plecaku. Większość błotników dostępnych na rynku to uniwersalne konstrukcje, które montowane są za pomocą dwóch śrub imbusowych. W droższych modelach spotkać można niezawodne szybkozamykacze.

Comments are closed.