Ochrona głowy podczas jazdy na rowerze

Rower to jeden z najpopularniejszych jednośladów, który wykorzystywany jest przez osoby w różnym wieku. Widać to w szczególności w okresie wiosenno-letnim, kiedy to coraz większa liczba osób wyjeżdża na ulicę miast. Nie można zapomnieć o tym, że podczas jazdy na rowerze, na głowie należy mieć kask. Zarówno dzieci, jak również osoby dorosłe. Wygląda to na niewinną maszynę, ale upadek z rozpędzonego roweru może doprowadzić nawet do śmierci. Kask na rower to oczywisty, chociaż niepisany obowiązek.

Który kask na rower?

W sklepach oferowane są różnego rodzaju kaski na rower. Można podzielić je na poszczególne rodzaj. Chociaż lepiej wspomnieć o tym, jakie czynniki powinny zostać wzięte pod uwagę. Otóż jedną z najważniejszych kwestii, jest sam rozmiar głowy.

Kask https://www.krakowsport.pl/pol_m_Rowery_Kaski-673.html powinien zostać zmierzony przed zakupem, jeżeli istnieje taka możliwość. Tak, aby mieć pewność, że na głowie ma się coś, co nie będzie spadać. Coś, co nie będzie zbyt luźne, czy też nie będzie powodowało zbyt mocnego ucisku na głowę. Kask można nawet przetestować, machając głową na różne strony. Po to, aby upewnić się, że ten faktycznie pewnie siedzi na głowie.

Kaski z wentylacją

Nie można zapomnieć o tym, że kaski na rower powinny posiadać wentylację. O co dokładnie chodzi? Otóż dzięki takim elementom głowa w żaden sposób nie będzie się „męczyć” podczas jazdy – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę upał w okresie letnim.

Wentylacja w kasku sprawi, że skóra znajdująca się w obrębie głowy, będzie mogła swobodnie oddychać. Co za tym dalej idzie – głowa nie będzie się pocić, co u wielu osób mogłoby wywołać ogromny dyskomfort.

Wiele osób zaskoczonych jest tym, że kask, pod wpływem uderzenia, rozpadł się na kawałki. Czy to oznacza, że tak kiepskie było jego wykonanie? Nie! Jest to dowód na to, że kask w całości pochłonął siłę uderzenia, dzięki czemu sama głowa nie doznała większych obrażeń – na szczęście dla rowerzysty.

Comments are closed.