Relacja koszt – efekt a wybór właściwego, 20 calowego roweru dla chłopca

Dawniej mówiono, że dziecko nie musi posiadać najlepszego roweru, gdyż i tak pierwszy, 20 calowy jednoślad jest przeznaczony wyłącznie do doskonalenia nauki jazdy. Dziś pod tym względem dużo się zmieniło, gdyż maluchy są coraz częściej zabierane również na bardzo wymagające trasy.

Bieżnik i jego konstrukcja

Dobry rower dla chłopca 20 cali powinien posiadać dość wyrazisty, wręcz agresywny bieżnik. Dzięki temu może on z łatwością radzić sobie nawet na sypkim gruncie. W zasadzie można powiedzieć, że dla tak małego dziecka rower górski to bardzo rozsądne rozwiązanie. Za jego pomocą można w miarę szybko poruszać się po szosie. Co więcej, zapewni on maksimum bezpieczeństwa na trudnym, wymagającym terenie.

Liczba przerzutek

Z punktu widzenia dziecka warto zaopatrzyć się w model wyposażony w standardowe 18 przerzutek. Jest to wystarczająca liczba by móc poradzić sobie z terenem o silnym nachyleniu. Mowa tu rzecz jasna o przerzutkach w układzie 3 x 6, który doskonale sprawdza się zarówno u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Co ważne, warto tu postawić na modele wyprodukowane przez czołowych producentów, gdyż bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze (szczegóły na tej stronie).

rower 20 cali z przerzutkami

Hamulce – jakie wybrać?

Typowy rower 20 cali z przerzutkami powinien zostać wyposażony w wydajny układ hamujący. Dla osoby początkującej (w tym dla dziecka) doskonałym rozwiązaniem będą hamulce w układzie V-brake, które zapewnią możliwość szybkiego hamowania w każdych warunkach. Dopiero wraz z upływem lat warto postawić na bardziej wyczynowe modele, które będą już dostosowane do odpowiedniego stylu jazdy.

Mówiąc wprost, dziecięcy rower 20 cali z przerzutkami nie musi być jeszcze konstrukcją przeznaczoną do profesjonalnej jazdy, ale z pewnością sprawdzi się on jako świetna platforma do nauki poruszania się po wymagającym terenie i szosie.

Comments are closed.